آذین، نخستین تشریفات مجالس مخصوص زنان است که در بخش‌های تزیینات خنچه‌، لباس عروس، استیژ و موتر عروسی فعالیت دارد.

تشریفات مجالس آذین توسط بهناز سلجوقی که روش‌های رهبری زنان را در پروژه پروموت آموزش دیده این کار را به عنوان پروژه‌ی کاری‌ به کمک خانواده خود ایجاد کرده است.

بهناز هدف از ایجاد تشریفات آذین را فراهم کردن سهولت برای زنان در قسمت هماهنگی و دیزاین مجالس شان عنوان می‌کند و می‌گوید:

“اکثر زنان از اینکه لباس محفل شان را از مردان بگیرند، راحت نیستند و زنان سلیقه یکدیگر را بهتر می‌دانند”.

به گفته او هدف اصلی شان ارائه تمام خدمات مربوط به یک محفل شادی از شروع تا ختم است اما چون شروع کار شان است، فعلا فقط  در بخش تزیین خنچه، استیژ و لباس عروس فعالیت دارند.

ایده ایجاد تشریفات آذین از سیما سلجوقی، مادر بهناز است. خانم سیما که از کودکی علاقه و مهارت زیادی در گلسازی و دیزاین داشت و همیشه درست کردن خنچه و استیژ محفل‌های شادی خانواده و دوستانش به عهده او بود، این فرصت را غنیمت شمرده و با شوهر و دخترش در ایجاد این مکان همگام پیش رفتند.

خانم سیما می‌گوید: “کار تیمی همواره موفق‌تر از فردی است و ما با هماهنگی و همکاری یکدیگر به مردم خدمات ارائه می‌کینم”. به گفته او تشریفات آذین با در نظرداشت شرایط اقتصادی جامعه، تخفیف فوق‌العاده‌ای برای مشتریانش در نظر گرفته است چون هدف شان رضایت مشتری است.

تشریفات آذین روزهای آغازین کارش را می‌گذراند و قصد دارد با بیشتر شدن خدماتش زمینه کار را برای زنان دیگر نیز فراهم کند و در بخش‌های مختلف زنان را جذب این کار کند چنانچه تا حال در بخش مهره‌دوزی و تزئین لباس عروس دو خانم را جذب کرده است.

از شروع تشریفات مجالس آذین سه ماه می‌گذرد و با اینکه بین مردم زیاد شناخته نشده‌ اما با آن هم از کار شان خیلی راضی اند و امیدوار اند مورد حمایت بیشتر خانواده‌ها قرار بگیرند.

گزارشگر: فریبا آرام

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail