درباره خبرگزاری بانوان افغانستان

خبرگزاری بانوان افغانستان به تاریخ اول اکتوبر سال 2016 میلادی به جامعه رسانه‌یی افغانستان پیوست. خبرگزاری بانوان با پوشش مسایل در هفت سال اخیر ، کارهای موثری را در جهت تنویر افکارعامه در خصوص برابری حقوق زنان و مردان انجام داده است.

دیدگاه:

زنان در افغانستان قرن‌ها در وضعیت اسف‌بار زنده گی کرده و انواع تبعیض را در خانواده و جامعه تجربه کرده‌اند. پس از سال 2001 که جامعه جهانی افغانستان را در بخش های مختلف مورد حمایت قرار داد، یکی از بخش‌هایی که باید به آن توجه جدی می‌شد، تامین مشارک زنان در عرصه های مختلف حیات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در سطوح مختلف ملی و محلی بود. در این راستا گام‌هایی برداشته شده که بسنده دانسته نمی‌شود. تلاش‌ها همچنان در این زمینه جریان دارد و نهادهای زیادی تحت همین عنوان فعالیت می‌کنند. کار رسانه‌یی فرهنگی در زمینه بلند بردن شعور آگاهی

خبرگزاری بانوان افغانستان، با درک نابرابری‌ها و ناملایماتی که بانوان افغانستان از سده‌های متوالی به این سو سردچار آن‌اند، از اول اکتوبر2016 ایجاد شده و در راستای تحقق برابری و انسانی شدن مناسبات میان مردان و زنان، با در نظرداشت معیارهای قبول شده رسانه‌یی، فعالیت می‌نماید.

ایجاد جامعه امن و باثبات از ورای تامین روابط انسانی و مبتنی برارزش های مدنی، مدرن و عقلانیت مدار، میان زنان و مردان، دیدگاه یا دورنمای کلی خبرگزاری بانوان افغانستان برای آینده افغانستان و ساکنان این سرزمین است.

خبرگزاری بانوان افغانستان، اهداف و ماموریت های خویش را در روشنایی دیدگاه فوق الذکر تنظیم نموده و در جهت تحقق آن با استفاده از روش ها و معیاری های پذیرفته شده و مسلکی کار خواهد کرد.

اهداف:

بلند بردن سطح آگاهی زنان و مردان در مورد حقوق و وجایب آنان؛

تحقق برابری زنان و مردان در سطوح مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی؛

ترویج فرهنگ تساهل و همدیگر پذیری؛

حمایت از ارزش‌های نوین و دموکراتیک؛ و

حمایت از جریان‌ها و نهادهای مدافع حقوق زنان و انعکاس دست‌آوردهای آنان.

ماموریت‌ها:

اطلاع رسانی از وضعیت زنان در افغانستان؛

تشویق زنان، برای مشارکت در امور اجتماعی، اقتصادی و سیاسی از طریق نشر تحلیل ها و گزارش های کارشناسانه؛

تشویق زنان خبرنگار برای کار تخصصی و حرفه‌یی؛

تشکیل گروه های کاری از نویسنده گان زن؛

ایجاد یک منبع معتبر از موضوعات مرتبط به  زنان؛ و

ایجاد شرایط کاری برای خبرنگاران تازه کار.

خبرگزاری بانوان افغانستان، به امید داشتن جامعه‌یی امن و مصوون برای زنان و مردان، به پیش گام برمی‌دارد و همکاری و مشارکت زنان و مردان افغانستان در تحقق اهداف مان نیاز و قابل‌قدر است.

آدرس الکترونیکی ما: info@awna.af

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا