852107710_66344
گزارشگر: بهار افشارزاده

مسولان آمریت ورزشی هرات از اافزایش باشگاه‌های بدن‌سازی بانوان در سال‌های اخیر خبرمی‌دهند. آن‌ها دلیل افزایش این باشگاه‌ها را نشانه‌ی علاقمندی بانوان به ورزش بدن‌سازی عنوان می‌کنند.
حمیدالله کبیر آمرعمومی تربیت‌بدنی ولایت هرات، موجودیت ۲۰ باشگاه بدن‌سازی بانوان را درمناطق مختلف شهر هرات تایید کرده و می‌گوید: بیست باشگاه بدن‌سازی در هرات وجود دارد که از آن جمله پنج باشگاه در سال جاری تاسیس گردیده است.
در همین حال ضیإالحق ضیإ معاون فنی و مسلکی آمریت ورزشی ولایت هرات، با تایید این موضوع گفت: علاقمندی بانوان به ورزش بدن‌سازی سبب شده است تا شماری از بانوان برای فراگیری مهارت‌های مربی‌گری به خارج کشور بروند و با اخذ این مدرک به سمت مربی در باشگاه‌ها مقرر گردند.
از سوی دیگرمسولان باشگاه‎های بدن‌سازی درهرات، بر این باورند که دلیل ازدیاد باشگاه‌های بدن‌سازی بانوان،علاقمندی وتوجه زنان به ورزش و زیبایی اندام می‌باشد.
خانم احمدی مربی و مسول باشگاه بدن‌سازی انصار در این رابطه می‌گوید: تعداد مراجعه کننده‌های آن‌ها در سال جاری افزایش چشم گیری داشته و بیشتر این مراجعه کننده‌ها بانوان جوان هستند.
خانم احمدی هدف از مراجعه‌ی زنان به باشگاه بدن‌سازی را رسیدن به زیبایی و تناسب اندام دانست.
وی گفت: شمار اندکی از این بانوان خانم‌های میان‌سال و بیمارانی هستند که دلیل حضور آن‌ها در باشگاه بدن‌سازی، توصیه‌های پزشکان برای سلامت بدن و یا مشکلات جسمانی آن‌ها است.
دل‌جان احمدی عضو باشگاه بدن‌سازی خدیجه الکبری، بانوی ۵۲ ساله ایست که به توصیه پزشک به باشگاه می‌آید. او می‌گوید: « مدت ۷ سال می‌شود که به باشگاه می‌آیم کمر درد و پا درد شدید داشتم، داکتر به من گفت ورزش کن از وقتی ورزش را شروع کردم خیلی بهتر شدم.»
در همین حال پزشکان بر این باورند که تمام افراد برای سلامت بدن باید روزانه بین یک تا یک ساعت و نیم ورزش نمایند.
داکتر روزبه لطیف به این باور است که همین قدر که افراد نیاز به خوردن و نوشیدن دارند ورزش نیز جز یک نیازهای حیاتی برای انسان است.
او افزود: ورزش می‌تواند در بیشترمواقع بهترین تداوی برای ۹۰ درصد از بیماران باشد.
مسولان آمریت ورزشی هرات در حالی از افزایش نسبی باشگاه‌های بدن‌سازی بانوان در این ولایت خبر می‌دهند که هنوز هم تعداد بی شماری از بانوان به دلایل مختلف از مقاطع ورزشی دورهستند.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail