فریدون خزون، سخنگوی شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که اعضای هیات مذاکره‌کنندۀ دولت، امروز برای پیش‌برد روند مذاکرات صلح با گروه طالبان به قطر می‌روند.
آقای خزون در توییترش نوشته است که قرار است اعضای این هیات قبل از ظهر امروز سه‌شنبه (۱۶جدی) به شهر دوحه، پایتخت قطر بروند.
قرار است دور دوم گفتگوهای صلح میان هیات دولت و گروه طالبان، امروز در قطر از سر گرفته شود.
گفتگوهای صلح در (۲۲سنبله) سال جاری در قطر آغاز شد و در تاریخ (۲۲قوس) برای مشورت در مورد آجندای مذاکرات برای ۲۰روز متوقف شد.
زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ خاص امریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید که به دوحه و منطقه با این امید برگشته که «پیشرفت قابل ملاحظه‌‌یی در دور دوم مذاکرات صلح افغانستان با طالبان به میان بیاید.»
این در حالی‌ست که روزگذشته احمدضیا سراج، رییس عمومی امنیت ملی کشور در مجلس نمایندگان گفته بود که ما با یک دوره بسیار مهم روبرو هستیم و دور دوم مذاکرات نیز بسیار نیز حیاتی است.
آقای سراج تصریح کرد: «اطلاعاتی که ما از رهبران طالبان داریم، آنها فقط بر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تمرکز دارند و نیتی برای صلح ندارند.»
طبق گفته‌های وی، طالبان جغرافیای جنگ را در دو ماه اخیر به طرف ولایت‌های جنوب و جنوب غربی کشانده و می‌خواهد برای رهبری و کمیسیون‌هایشان جای مصون پیدا کنند و از پاکستان به داخل افغانستان بیایند.

منبع: روزنامه راه مدنیت

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail