نمایش تئاتر “از سرزمین خورشید”، با هنرمندی شش تن از دختران، دیروز در شهر هرات، بر روی صحنه به اجرا گذاشته شد و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.

هنرمندان در این اجرا، با نمایش گذاشتن خشونت‌ها در برابر زنان، اشک حاضران را جاری ساختند و پیام خود را به مردم انتقال دادند.

محبوبه برات، نویسنده و کارگردان تئاتر “از سرزمین خورشید”، می‌گوید ابتدا این نمایش در کابل به اجرا گذاشته شد و پس از آن این تیم تصمیم گرفتند تا برای بار دوم در هرات اجرا نمایند، زیرا پیام این نمایش می‌تواند سخن زنان هرات را بیان کند.

او اشاره می‌کند که هدف‌شان از اجرای این نمایش، رساندن پیام به زنان است که آن‌ها نباید بترسند و فقط خودشان می‌توانند به خود کمک کنند.

نمایش تئاتر از سرزمین خورشید توانست با موفقیت پیام خود را به مخاطبان‌اش انتقال دهد و توجه آن‌ها را کسب کند.

مریم صفریان یکی از تماشاگران این نمایش، چنین نظر دارد:

هم‌چنان بیتا رجبی یکی دیگر از تماشاگران تئاتر از سرزمین خورشید به این باور است که تاثیر تئاتر بر باورها و ذهن‌های مردم برای کاهش خشونت در برابر زنان، نسبت به روش‌های دیگر تاثیرگذارتر است و می‌تواند دیدگاه مردم را تغییر دهد.

او از این اجرا احساس خرسندی دارد و می‌گوید چنین اجراهایی، به نوبه‌ی خود می‌تواند فکر مردم را درگیر این مسایل کند و نتیجه‌ی متفاوتی را در مورد حقوق زنان نزد عام، ایجاد نماید.

این در حالی است که در این اواخر و نسبت به گذشته،  مردم هرات از هنر این هنرمندان  بیش‌تر استقبال می‌کنند.

گزارشگر: بهناز رسولی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail