در آستانه برگزاری انتخابات، خبرگزاری بانوان افغانستان و شماری از جوانان فعال مدنی، همایشی را  به هدف معرفی نامزدان زن در ولایت هرات برگزار کردند.

در این همایش برخی از نامزدان زن اشتراک کرده و در مورد کارکردها و برنامه‌های آینده‌ی شان برای اشتراک کننده‌گان معلومات  ارایه کردند.َ

مسوولان برگزار کننده می‌گویند این همایش فرصتی را برای بهتر شناخته شدن نامزدان زن مهیا کرده است.

نسیمه همدرد مدیر مسوول خبرگزاری بانوان افغانستان و یکی از برگزار کننده‌های این همایش می‌گوید در این همایش نامزدانی که برای بار نخست نامزد پارلمان هستند  وتبلیغات کمتری داشته اند اشتراک کردند.

بانو همدرد اضافه می‌کند: بدون استثنا از تمامی نامزدان زن هرات در انتخابات پارلمانی در این برنامه دعوت شده بود اما  بنابر مصروفیت‌های که آنان دارند پنج تن شان در این مناظره شرکت کردند.

در میان اشتراک کننده‌گان نیز از آشنایی با این نامزدان ابراز خرسندی کرده و چنین برنامه‌های را راهی برای بهتر شناختن نامزدان می‌دانند.

مروه یکی از اشتراک کننده‌گان در این همایش می‌گوید: “من تا قبل از اشتراک در این برنامه هیچ کدام از این نامزدان زن را نمی‌شناختم و نه هم در مورد برنامه‌های شان معلومات داشتم “.

مریم محمدی دیگر اشتراک کننده می‌گوید: “لازم است تا رای دهنده گان با نامزدان و چهره‌های جدید آشنا شوند تا بتوانند بهتر و دقیق تر رای دهند “.

این همایش در حالی برگزار شد که قرار است تا سه روز دیگر انتخابات پارلمانی سال ۱۳۹۷ در سراسر کشور برگزار شود.

گزارشگر: سودابه احراری

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail