معرفی

بنام خدا ملالی علوی استم فعال مدنی همچنان مشاور ریاست اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان.

تحصیلات

مکتب را در سال سیزده هشتاد و هشت به پایان رساندم بعد امتحان کانکور دادم اما به رشتۀ مورد علاقه‌ام کامیاب نشدم، بعدا در سال سیزده هشتاد و نه در یکی از دانشگاه‌های خصوصی در رشته حقوق و علوم سیاسی ادامه تحصیل دادم و به یک درجه خوب از این رشته فارغ شدم .

فعالیت‌ها

اگر من از فعالیت اجتماعی همچنان فرهنگی و بلاخره تا حالا هر نوع فعالیتی که انجام دادم بگویم بر می‌گردد به دوران نوجوانی من، در زمان حکومت قبل از طالبان که در صنوف ابتدایی مکتب قرار داشتم دروازه‌های مکاتب به روی دختران بسته شد خواهرانم به کمک پدرم یک مکتب را بصورت پنهانی ایجاد کردند و من هم به همانجا درس‌های خود را ادامه دادم و به فعالیت‌های فرهنگی پرداختم. بعداز آن دوره کار خود را در روزنامه اتفاق اسلام با نوشتن یک و دو مطلب آغاز کردم که کارم مورد پسند مسولان قرار گرفت بلاخره به عنوان نماینده روزنامه اتفاق اسلام شروع به کار کردم. همچنان در نشریه پیام جوان نیز همکاری داشتم، در سال ۲۰۰۹ بود که وارد جامعه مدنی شدم و  با روی کار آمدن کمیسون انتخابات چندین سال آن جا کار کردم و به کمپاین‌های انتخاباتی پیوستم.

کار در ریاست اجراییه

مدت دو سال است که در ریاست اجراییه کار می‌کنم و ساحۀ کارم بیشت در حوزه زنان است. با این وجود هم من فعالیت‌های مدنی خود را ترجیع می‌دهم. و این که چطور کارکردم و آیا کارکرد من تاثیری داشته یا خیر می‌گذارم تا مردم در مورد من قضاوت کنند.

دست‌آورد

می‌توانم از ایجاد چندین نمایشگاه یاد آوری کنم هم چنان کارهای زیادی را به کمک زنان دیگر بخاطر پروژۀ تاپی انجام دادم .

سخن آخر

همیشه پیام من این بوده که بجوییم، بیابیم و هرگز تسلیم نشویم.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail