مسابقات تیم فوتسال که دو هفته است با اشتراک هشت تیم از بانوان در جمنازیوم میرویس صادق هرات در حال  برگزاریست امروز در آخرین دیدار این مسابقات، تیم فوتسال خیریه دوستم موفق شد با نتیجه پرگل ۹ بر ۳ تیم منتخب بانوان جبرئیل را شکست دهد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

عابده نافع مسوول کمیته فوتسال هرات به خبرگزاری بانوان افغانستان گفت: «کیفیت این مسابقات در یک سطح مناسبی برگزار گردید و فوتسال بانوان در هرات روند رو به رشدی را طی می‌کند ».

خانم نافع از مسولان خواست تا به مشکلات بانوان فوتبالیست هرات توجه کنند و جهت رشد بیشتر ورزش بانوان جمنازیوم‌هایی مخصوص بانوان را راه اندازی کنند.

در همین حال حمیدالله کبیر رییس عمومی تربیت بدنی هرات گفت: «اداره المپیک هرات تلاش دارد تا فرصت‌های بیشتری برای رشد ورزش بانوان مهیا سازد ».

آقای کبیر تاکید نمود: در حال حاضر بیش از سه تا چهار هزار بانو در رشته‌های مختلف ورزشی در هرات  فعالیت دارند.

از سویی هم لطیفه قاسمی کاپیتان تیم خیریه دوستم با ابراز خوشحالی از کسب مقام قهرمانی این مسابقات گفت: «احساس خوشحالی می‌کنم که توانستیم عنوان قهرمانی را از آن خود نماییم ».

از سویی دیگر  فاطمه حیدری با به ثمر رساندن ۲۲ گل توانست عنوان «خانم گل» این رقابت‌ها را به خود اختصاص دهد.

این مسابقات با حمایت مالی بنیاد خیریه دوستم در جمنازیوم ورزشی هرات به مناسبت روز جهانی خیریه برگزار گردید و در پایان برای تشویق ورزشکاران بانو مدال‌ها و کاپ‌ها همراه تحایف توزیع گردید.

فرشته کریمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail