تخت‌سفر و پارک ترقی شهر هرات به دلیل امنیت، موقعیت و فضای مناسب ورزشی، مکان خوبی برای شمار زیادی از بانوان علا‌قه‌مند ورزش شده است.

تعداد زیادی از این زنان برای جلوگیری از پوسیده‌گی‌ استخوان، اضافه وزنی، از بین بردن چربی‌های بدن و هم‌چنان داشتن بدن سالم و نیرو‌مند، در این مکان‌ها جمع شده و ورزش می‌نمایند.

حسینه حیات شش ماه است که برای ورزش به تخت‌سفر می‌آید. او  ورزش را بهترین گزینه برای درمان پوگی استخوان دانسته و می‌گوید: «من قبلا پوکی استخوان داشتم چندین بار برای تداوی نزد متخصص استخوان مراجعه نمودم داکتران برای من ورزش کردن دوامدار را توصیه نمودند ».

حسینه می‌گوید، سخت‌سفر مکان بسیار خوبی برای ورزش بانوان است.

صدیقه نیز که از دو سال به این سو برای ورزش کردن به تخت‌سفر می‌آید می‌گوید، این مکان فضای مناسبی برای ورزش بانوان است.

او می‌گوید: «دوسال است که به خاطر از بین بردن چربی‌های اضافی بدن خود ورزش می‌کنم در اوایل حضور خانم‌ها در مکان‌های ورزشی کمتر به مشاهده می‌رسید اما حالا تعدادی زیادی از بانوان از راه‌های دور به این جا آمده و ورزش می‌کنند ».

وی گفت: «این جای خوشی است که در مکان‌های ورزشی کشور مان امنیت برقرار است و بانوان کشور هم مانند مردان می‌توانند با خاطر‌آسوده از فضای سبز لذت برده و ورزش نمایند ».

از آن جاییکه ورزش نقش مهمی در سلامتی بدن دارد، بانوان نیز با درنظر داشت این نکته همه روزه از راه‌های دور و نزدیک برای ورزش کردن به تخت‌سفر و پارک ترقی رفته و روزش می‌نمایند.

گزارشگر: رویا فضلی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail