انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان، کارگاه آموزشی را تحت نام “روزنامه‌نگاری چند رسانه‌ای” برای شماری از زنان خبرنگار هرات برگزار کرده است.

برگزارکننده‌گان، هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش شیوه‌های نوین روزنامه‌نگاری برای زنان خبرنگار عنوان می‌کنند.

فیصل کریمی، آموزگار این کارگاه آموزشی می‌گوید، یادگیری مهارت‌های چندگانه برای خبرنگاران لازم است و هدف از این کارگاه نیز افزایش ارتقای ظرفیت زنان خبرنگار است.

در همین حال شماری از شترکت کنندگان، برگزاری چنین کارگاه آموزشی را جهت افزایش توانمندی‌های خبرنگاران موثر دانسته و بر تدوام چنین برنامه‌ها تاکید می‌کنند.

ثریا شجاعی، یکی از شرکت‌کنندگان می‌گوید: «هدفم از شرکت در این سیمینار شناخت بخش‌های مهم خبرنگاری چون عکاسی و فیلمبرداری است.»

او می‌افزاید، استفاده از روش‌های نوین روزنامه‌نگاری امری ضروری است.

با این حال برخی دیگر از شرکت کنندگان می‌گویند، آموزش موارد مربوط به روزنامه‌نگاری چندرسانه‌ای راهی برای شناخت بهتر روزنامه‌نگاری آنلاین و به کارگیری آن در کار خبرنگاری است.

فاطمه احمدی، از دیگر شرکت کنندگان این کارگاه می‌گوید: «امروزه در کار خبرنگاری تغییرات زیادی آمده است و با کسب مهارت‌های چندرسانه‌ای می‌توانیم بهتر وظیفه ما را انجام دهیم»

او در ادامه می‌افزاید، در دانشگاه مسایل مربوط به چندرسانه‌ای به شکل تئوری آموزش داده می‌شود، اما در این کارگاه به گونه‌ی عملی این برنامه‌ها برای ما آموزش داده می‌شود که می‌تواند تاثیرات زیادی روی یادگیری دانشجویان داشته باشد.

فاطمه غلامی، یکی دیگر از شترک کنندگان می‌گوید، برگزاری این سیمینار بر آگاهی هرچه بیشتر معلومات تخنیکی خبرنگاران موثر است.

او می‌گوید، اشتراک در این کارگاه فرصت خوبی برای آینده‌ی شغلی‌اش است و از این طریق می‌تواند اطلاعات لازم را کسب کند.

این در حالیست که انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان، از آغاز کار اش تاکنون، برنامه‌های مختلف را جهت افزایش ظرفیت بانوان روزنامه‌نگار برگزار می‌کند.

گزارشگر: عارفه مهدوی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail