کارگاه آموزشی چهار روزه‌ی فن سخنرانی از سوی  انستیتیوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان برای شماری از زنان خبرنگار در هرات برگزار شد.

مسؤلان برگزار کننده‌‌هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقای ظرفیت زنان خبرنگار در زمینه‌ی فن سخنرانی و تکنیک‌های گوینده‌کی عنوان می‌کنند

عبدالوهاب صدیقی مسوول انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان، هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ارتقاء سطح ظرفیت بانوان خبرنگار می‌داند.

آقای صدیقی افزود: «معمولا در محیط‌های کاری و خانوادگی برای زنان کم‌تر مجال صحبت کردن داده می‌شود و زنان همیشه شنونده هستند تا گوینده، و این یک کلیت است در جامعه. پس احساس می‌شود که زنان در جامعه‌ی ما به این برنامه‌ها نیاز دارند ».

در همین حال شماری از اشتراک کننده‌گان برگزاری این کارگاه آموزشی را برای کسب مهارت‌های بیشتر در زمینه‌ی کار رسانه‌یی مؤثر عنوان می‌کنند.

رویا فضلی می‌گوید: «به این دلیل در این کارگاه شرکت کردم که دوست دارم تکنیک‌های یک سخنران خوب را بی‌آموزم چون ممکن است در آینده بخواهم در جایی سخنرانی کنم، وآمادگی آن را داشته باشم ».

او می‌افزاید اشتراک در این کارگاه برایش خوب است چون ممکن است در آینده خواسته باشد در رسانه‌یی به عنوان گوینده کار کند و اگر فن سخنرانی را خوب یاد بگیرد می‌تواند در کارش موفق‌تر باشد.

برخی دیگر از این اشتراک کننده‌گان نیز این کارگاه را برای شان مفید عنوان می‌کنند.

فرشته می‌گوید: «این کارگاه برایم خیلی مهم است چون قبلا در سیمینارهای عکاسی و خبرنویسی زیاد اشتراک کرده بودم و این یک موضوع تازه است ».

فرشته می‌گوید: به این دلیل آموختن فن سخنرانی برایش اهمیت دارد چون به این باور است که یک خبرنگار خوب باید یک گوینده و سخنران خوب نیز باشد.

این هجدهمین کارگاه آموزشی به هدف بلندبردن مهارت‌های زنان خبرنگار است که از سوی انستیتوت تحقیقات و مطالعات رسانه‌ای افغانستان برگزارمی‌شودد.

گزاشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail