در آستانه‌ی احتمال موج دوم شیوع ویروس کرونا، مووسسه‌ی برابری برای صلح و دموکراسی، کمپین‌های آگاهی‌دهی را در مورد رعایت نکات صحی و راه‌های پیش‌گیری از ابتلا به ویروس کرونا را آغاز کرده است.

این نهاد به کمک سفارت کانادا، برای شماری از زنان بی‌بضاعت کارآفرینی کرده و سپس برنامه‌ی آگاهی‌دهی در مورد خطرهای ویروس کرونا را راه‌اندازی کرده اند.

فاطمه فراهی، مسئول نهاد برابری برای صلح و دموکراسی در افغانستان می‌گوید، این نهاد به کمک مالی سفارت کانادا، در دو ولایت هرات و قندهار ۵۰ زن بی‌بضاعت و سرپرست خانواده را شناسایی کرده و برای هر کدام، یک چرخ خیاطی به همراه لوازم و پارچه تهیه کرده است تا از این طریق این زنان خودکفا شوند.

خانم فراهی می‌افزاید، برای این زنان مواد برای دوخت ماسک نیز تهیه شده است و ماسک‌های دوخته شده از سوی این زنان، دوباره از سوی دفتر خریداری و در کمپاین‌های خانه به خانه استفاده شده است.

به گفته‌ی خانم فراهی در جریان کمپاین‌ خانه به خانه، ۶ صد خانواده در حومه‌های شهر از خطرات ویروس کرونا و احتمال ابتلا به این ویروس آگاه شدند.

از سویی هم شماری از زنان که در این کمپاین‌های آگاهی‌دهی حضور داشته اند می‌گویند، هنوز هم نیاز است تا مردم در مورد خطرهای ویروس کرونا بدانند.

شگوفه احمدی، عضو این کمپاین‌های آگاهی‌دهی می‌گوید، مردم هنوز به آگاهی در مورد ویروس کرونا و احتمال ابتلا به این ویروس نیاز دارند.

آمنه احراری، یکی دیگر از اعضای این کمپاین می‌گوید، نتیجه‌ی این کارزار نشان می‌دهد که بسیاری از مردم از خدمات صحی در زمان کرونا راضی نبوده اند.

وی می‌افزاید، شکایت مردم بیشتر از بلند رفتن قیمت‌ دارو در زمانه‌ی کرونا بوده است.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail