“جشنواره جوان برتر” عنوان محفلی است که به پیشواز از دوازدهم اگست روز بین المللی جوان از سوی بنیاد فرهنگی اجتماعی نواندیشان برگزار شده است.

مسوولان برگزار کننده، هدف از برگزاری این برنامه را تقدیر از جوانان نخبه هرات و  رشد توانمند سازی جوانان عنوان می‌کنند.

سمیه رامش، برگزارکنندۀ برنامه، در رابطه می‌گوید؛ جوانان قوه محرک و نیروی فعال جامعه هستند باید به آنان توجه زیاد صورت گیرد.

وی می‌افزاید: “خوشبختانه اخیرا در هرات جوان‌گرایی زیاد شده و امیدوار هستیم جوانان تحصیل‌کرده و کاردان نقش‌ پررنگتری در جامعه داشته باشند “.

در همین حال برخی از شرکت کننده‌گان جشنواره جوان برتر، به این باور اند که تجلیل از روز جوان و راه اندازی این چنین برنامه‌ها فرصتی  برای تداوم گفتمان جوانان در مورد موضوعات مختلف جامعه است.

آریا روفیان، رٸیس اطلاعات و فرهنگ هرات، می‌گوید: “نقش جوانان در هر بخش ارزنده و مهم است و جایگاه و نقش جوانان در هر بخش از اجتماع با تدویر چنین برنامه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد “.

با این حال، شماری از جوانان از برپایی اینگونه برنامه‌ها استقبال نموده و آنرا گام مثبتی در جهت رشد و پیشرفت جوانان می‌دانند.

صادق اکبری، فعال مدنی، می‌گوید:”جوانان به عنوان هسته جامعه و قشر تاثیرگذار نیاز دارند تا هرزگاهی از دست ‌آوردهای شان تقدیر شود “.

از سوی هم برخی دیگر از جوانان به این باور اند که تقدیر از روز جوان سبب می‌شود تا جوانان را برای دست‌یابی به اهداف شان تشویق کند.

مرضیه یلانی، در رابطه می‌گوید: “برای من روز جوان یک روز نیک و مبارک است وتجلیل از روز طبیعی است که برایم به عنوان یک جوان انگیزه می‌بخشد که بیشتر از پیش برای رسیدن به اهدافم تلاش کنم “.

در پایان  جشنواره جوان برتر برای ده تن از جوانان نخبه هرات به پاس زحمات و دست‌آوردهای شان تندیس اهدا شد.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail