شماری از خبرنگاران زن در هرات امروز(سه شنبه) طی نشستی با معاون امور اجتماعی ولایت هرات از مشکلات سد راه شان، وجود تبعیض و برخورد دوگانه از سوی اداره‌های دولتی انتقاد کردند.

در این جلسه، پیرامون کارکرد زنان خبرنگار در هرات صحبت شد و خبرنگاران زن از برخورد تبعیض‌آمیز برخی از مسؤلان اداره‌های دولتی شکایت کردند.

سمیه ولی‌زاده خبرنگار تحقیقی کلید گروپ از وجود تبعیض در ارائه اطلاعات برای خبرنگاران زن انتقاد کرده و خواهان توجه و اقدام معاون امور اجتماعی شد.

خانم ولی‌زاده گفت: «در برخی از برنامه‌ها که باید همه خبرنگاران اشتراک کنند زنان خبرنگار دعوت نمی‌شوند و در ارائه اطلاعات نیز دید دوگانه وجود دارد ».

در همین حال عاطفه غفوری مسوول بخش زنان کمیته مصئونیت خبرنگاران، در هرات گفت که مشکل اساسی سد راه زنان خبرنگار سنگ اندازی‌های ادار‌ه‌های دولتی است.

او از دشواری‌های کار خبرنگاری در شهر سنتی چون هرات سخن گفته و افزود: «برای گرفتن یک مکتوب از اداره مقام ولایت ۲۰ بار مراجعه می‌کنیم و با مشکلات زیادی روبرو می‌شویم ».

او هم‌چنان خواست که این سهولت‌ها برای زنان خبرنگار مهیا شود تا حداقل در فرصت کمتری بتوانند به منابع مسؤل دسترسی پیدا کنند.

نقیبه بارکزی مسؤل نهاد بانوان خبرنگار از عدم رسمیت مکتوب‌های رسانه‌یی نزد مسؤلان اداره‌های دولتی انتقاد کرد.

او افزود در بسیاری از رسانه‌ها تفکیک بین اطلاعات محرم و غیرمحرم وجود ندارد و در برخی از موارد، با وجود این که می‌دانند اطلاعات محرم نیست در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌دهند.

در این جلسه مونسه حسن‌زاده معاون امور اجتماعی ولایت هرات وعده همکاری‌های بیشتر را با خبرنگاران زن داده و افزود که در برطرف‌سازی مشکلات زنان خبرنگار حداکثر سعی خود را می‌کند.

این در حالیست که هم اکنون ۶۸ زن خبرنگار، علی‌رغم همه مشکلات موجود، در ولایت هرات کار می‌کنند.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail