منبع: بی بی سی

پلیس ولایت غزنی در جنوب افغانستان از بازداشت مردی خبر داده که به گفته پلیس همسرش را شکنجه کرده و با چاقو به قتل رسانده است.

محمد قاهر ناصری، مدیر بخش تحقیقات جنایی پلیس غزنی روز سه شنبه (۳۰ قوس/آذر)  گفت که این مرد روز دوشنبه همسرش را در خانه پدرش در حومه شهر غزنی به صورت “بی‌رحمانه‌ای” با چاقو کشت.

آقای ناصری افزود که این قتل به دلیل خشونت‌های خانوادگی روی داده و این مرد همسرش را شکنجه کرده و سپس کشته است.

به گفته او، این مرد پس از ارتکاب قتل پا به فرار گذاشت و نیروهای پلیس در تمام شب در جستجوی او بودند و بالاخره روز سه‌شنبه دستگیرش کردند.

فرد بازداشت شده مدعی شده که همسرش با مرد دیگری روابط جنسی داشته و پسربچه خودش را “تهدید” می‌کرده و به همین دلیل او را کشته است.

مسئولان اداره امور زنان ولایت غزنی از نهادهای قضایی ولایت غزنی خواسته است که این مرد را مجازات کند.

شکریه ولی، رئیس این اداره گفت که موارد خشونت با زنان در غزنی نسبت به پارسال افزایش یافته و نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده است.

خانم ولی افزود که در ۹ ماه نخست امسال ۱۰۵ مورد خشونت با زنان در اداره امور زنان غزنی ثبت شده که شامل مورد یک قتل هم می‌شود. این آمار اما پارسال بیش از ۸۰ مورد بوده است.

خبر قتل این زن در حالی منتشر می‌شود که دیروز مقام‌های پلیس ولایت شمالی بادغیس از اعدام یک زن دیگر براساس حکم دادگاه صحرایی طالبان خبر دادند.

پیشتر از آن پلیس ولایت شرقی ننگرهار مردی را بازداشت کرد که در یک شب دو خواهر را به عقد خودش درآورد.

خشونت با زنان از مسائل مهم اجتماعی در جامعه مردسالار و سنتی افغانستان است. در پانزده سال گذشته نیرو و هزینه زیادی به خرج داده شده تا جلو چنین خشونت‌ها گرفته شود، اما با توفیق چندانی همراه نبوده است.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail