عبدالحکیم تمنا، رییس صحت عامه ولایت هرات می‌گوید که ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شفاخانهٔ اختصاصی کویید۱۹ «شیدایی» در این ولایت تکمیل شده است.

آقای تمنا امروز سه‌شنبه (۱۸ جوزا) به روزنامه راه مدنیت گفت که هم‌اکنون تمامی ۱۳۰ بستر شفاخانهٔ شیدایی از مریضان ویروس کرونا پر است.

وی افزود که مسوولان در تلاشند تا برخی از بیمارانی را که صحت‌یاب شده‌اند، از این شفاخانه مرخص کنند.

همچنین او تاکید کرد که قرار است «شفاخانه‌ رازی» نیز با ظرفیت ۵۰ بستر برای مراقبت از بیماران وخیم کویید۱۹ دوباره فعال شود. این شفاخانه توسط نهاد(MSF) حمایت می‌شود.

از سویی هم، رییس صحت عامهٔ هرات ابراز نگرانی کرد که شفاخانه‌های اختصاصی ویروس کرونا در هرات ممکن با کمبود آکسیجن مواجه شوند، زیرا برق هرات که صبح امروز در نتیجه‌ تخریب یک پایه‌ برق وارداتی ایران قطع شده است، این مشکل را تشدید کرده است.

اما آقای تمنا تصریح کرد که هم‌اکنون مشکل کمبود آکسیجن در هرات وجود ندارد، اما با بلندرفتن تعداد بیماران کویید۱۹، این مشکل جدی می‌شود.

او افزود که با وزارت صحت عامه روی فعال‌سازی شفاخانه ۱۰۰ بستر برای بیماران کویید نیز صحبت می‌کند.

همچنین او در بخشی از صحبت‌هایش بیان کرد که بیماران کرونایی در حال افزایش است و نیاز است تا دانشگاه‌ها، مکاتب و محل تجمعات تعطیل شوند.

اما عثمان طاهری، معاون سخنگوی وزارت صحت عامه به روزنامه راه مدنیت گفت که تعطیلی مزاکر آموزشی ولایت هرات فعلا در دستور کار نیست.

به گفتهٔ وی، اگر شیوع ویروس کرونا در هرات افزایش یابد وزارت صحت جهت تعطیلی مراکز اموزشی این ولایت تصمیم خواهد گرفت، اما فعلا وضعیت در هرات نورمال است.

رییس صحت عامه هرات از مردم می‌خواهند که کرونا را جدی بگیرند و ماسک بپوشند و از شرکت در تجمعات پرهیز کنند.

از آغاز شیوع کرونا، تاکنون بیش از نُه‌هزار و ۹۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و‌ از این میان، ۴۵۹ نفر جان باخته‌اند.

منبع: روزنامه راه مدنیت

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail