آمار متبلایان به ویروس کرونا در هرات سیر صعودی دارد، همه‌گیری ویروس کرونا در هرات، نگرانی مسئولان صحی و اداره محلی را برانگیخه است.
مسئولان در اداره‌ی صحت عامه هرات، از مردم می‌خواهند تا با کارکنان صحی در مبارزه با شیوع این ویروس همکاری کنند و موارد بهداشتی را رعایت کنند.
رفیق شیرزی، سخن‌گوی اداره‌ی صحت عامه می‌گوید، این اداره روز‌های دشواری را می‌گذراند وی از مردم می‌خواهد تا با پوشیدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، این اداره را در مبارزه با ویروس کرونا همکاری کنند.
در همین حال شماری از پزشکان نیز به همکاری مردم در امر مبارزه با ویروس تاکید دارند و از بی تفاوتی مردم به رعایت موارد بهداشتی هشدار می‌دهند.
داکتر سادات می‌گوید، بی‌توجهی به توصیه‌های پزشکان عواقب ناگوار را در پی دارد.
افزایش روزافزون مبتلایان به کووید۱۹ نگرانی شماری از فعالان و آگاهان امور اجتماعی را نیز به همراه دارد.
محمد رفیق شهیر، آگاه امور اجتماعی می‌گوید که انتشار ویروس کرونا در ولایت هرات از کنترول خارج شده و تیم‌های صحی توانایی مهار آن را ندارند، بنا نیاز است که شهروندان با رعایت موارد بهداشتی خود را از مبتلا شدن به این ویروس خطرناک نجات دهند.
از سویی مسئولان در اداره ی محلی هرات نیز گسترش شیوع کرونا را خطرناک خوانده واز مردم برای مبارزه با این ویروس خواهان همکاری هستند.
جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی هرات می‌گوید که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هرات با گذشت هر روز رو به افزایش است و از مردم می‌خواهد تا دولت و مسئولان صحی را در امر مبارزه با این ویروس خطرناک همکاری کنند.
این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که تا هنوز بسیاری از شهروندان به موجودیت ویروس کرونا بی باور اند و برای جلوگیری از مصاب شدن به این ویروس بی‌تفاوت اند.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail