شماری از شهروندان هرات در یک اقدام بی سابقه برای بیماران کرونایی بخش کوید ۱۹ شیدایی با توزیع هندوانه، حمایت خود را از محصولات کشاورزی داخلی و ترویج فرهنگ حمایت از محصولات کشاورزان کشور اعلام کردند.

این شهروندان می‌گویند این اقدام جهت تشویق مردم برای استفاده از محصولات کشاورزی داخلی و هم‌چنان کمک به بیماران کرونایی صورت گرفته است.

امید ناب یکی از اشتراک‌کنندگان این برنامه می‌گوید، حمایت از محصولات وطنی کشاورزی وظیفه‌ی همه‌ی شهروندان است و همه باید در این راستا مصمم باشند.

به گفته‌ی آقای ناب، می‌توان با استفاده از محصولات کشاورزی وطنی به مبارزه با کرونا رفت و این برای وطن خوب است.

بهزاد تیموریان از دیگر باشندگان هرات است که می‌گوید، خوب است تا شهروندان هرات از محصولات کشاورزی داخلی استفاده کنند تا سبب رشد اقتصاد کشور شود و نفع استفاده از آن به جای کشورهای خارجی، به کشاورزی برسد که زحمت کشیده است.

این شهروندان هدف از توزیع هندوانه در این بیمارستان را دسترسی داشتن بیماران کرونایی به میوه جات طبیعی کشور و حمایت از محصولات زراعتی داخلی کشور عنوان می کنند و می‌گویند با این کارشان قصد دارند تا دسترسی عموم بیماران این بخش به میوه جات وطنی را آسان کرده و هندوانه وطنی کشور را برای شان توزیع کنند.

این باشندگان از دیگر شهروندان کشور نیز میخواهند تا در جهت رشد محصولات داخلی و حمایت از کشاورزان، از محصولات داخلی کشور استفاده داشته باشند.

ازسوی هم پزشکان استفاده از میوه‌های ویتامین دار را برای بیماران کرونایی موثر عنوان می‌کنند..

فضل‌‌الدین فایض مسوول کوید شیدایی می‌گوید، محصولات کشاورزی داخلی از کیفیت بهتری برخوردار اند و برای بیماران کرونایی توصیه می‌شود تا جهت بهبود سلامت خود از این محصولات استفاده کنند.

آقای فایض هم‌چنان از این اقدام شهروندان هرات استقبال می‌کنند.

این شهروندان در حالی با توزیع هندوانه برای بیماران کرونایی اقدام به حمایت از محصولات کشاورزی داخلی می‌کنند که کشاورزان کشور از نبود بازار مناسب داخلی وخارجی برای فروش محصولات شان شکایت دارند.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail