تیم ملی تکواندوی افغانستان، در دومین دورۀ مسابقات “جی ون” هندوستان برنده مقام قهرمانی شد.

دومین دور مسابقات بین‌المللی جی ون هندوستان، با حضور ۱۴ کشور جهان در حیدرآباد هند برگزار شد.

در این مسابقات، ۲۷ بازیکن از افغانستان شرکت کرده بودند که توانستند ۹ مدال را کسب کنند، که از این میان شش بازیکن از ولایت هرات توانستند پنج مدال را در این دور از مسابقات از آن خود کنند.

احمد جاوید رسولی، رییس فدراسیون تکواندوی هرات می‌گوید، در مسابقات جی ون هندوستان، در ترکیب تیم ملی کشور سه دختر و سه پسر از هرات راهی این مسابقات شد، که دو تن از دختران برنده‌ی مدال برنز و اما سه تن از پسران، برنده‌ی دو مدال طلا و یک نقره شدند.

در همین حال شماری از دختران تکواندو کار که در این مسابقات شرکت کرده‌اند، برگزاری چنین مسابقات را برای رشد هرچه بیشترشان در عرصه‌ی ورزش تکواندو تاثیرگزار می‌دانند.

زهرا میرزایی، عضو تیم ملی تکواندوی افغانستان می‌گوید: «برای اولین بار توانستم در مسابقات “جی ون” هندوستان، مدال برنز را از آن خود کنم و احساس خوبی دارم.»

او در ادامه می‌گوید، شرکت در این مسابقه برای او انگیزه بخش بوده، تا در مسابقات جهانی بیشتر تلاش کند و مدال طلا را برای کشورش کسب کند.

در همین حال شماردیگری از دختران تکواندو کار می‌گویند، شرکت در مسابقات بیرون کشوری  برای ایجاد روحیه و پشتکار ورزشکاران موثر است.

رومینا رسولی، عضو تیم ملی تکواندوی هرات می‌گوید، بعد از سپری کردن مسابقات تیم ملی، راهی مسابقات بین‌المللی جی‌‌وان هندوستان شده و در این مسابقات توانسته مدال برنز را کسب کند.

او می‌افزاید، هر یک از این مسابقات‌اش، سبب رشد او در رشته تکواندو شده، که در آینده بتواند در مسابقات جهانی شرکت کند.

رامش حسینی، عضو تیم ملی تکواندو می‌گوید: «بعد از ۱۵ روز قرنتین راهی مسابقات جی‌ون هندوستان شدم و توانستم با شکست دادن هفت حریف، مدال طلا را از آن خود کنم.»

او در ادامه می‌گوید، هر ورزشکار آرزوی راه یافتن به المپیک را دارد که با شرکت در این مسابقات توانست به این آرزویش برسد.

این دومین دور از مسابقات “جی‌ون” هندوستان  است،  که ورزشکاران افغانستان در آن شرکت کردند.

گزارشگر: عارفه مهدوی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail