تولیدی و برند لباس، تی.اند.ام (T&M) جشن یک سالگی‌اش را با برگزاری نمایشگاهی امروز چهارشنبه (۳۰، عقرب) در ولایت هرات تجلیل  کرد.

در نمایشگاهی که به همین مناسبت برگزار شده است، اضافه‌تر از صد نوع لباس، با طرح و دیزاین‌ مختلف به نمایش گذاشته است.

 و اما این برند (T&M)، در حالی از جشن یک سالگی‌اش تجلیل می‌کند، که نتوانسته است بنابر دلایلی نمایش لباس‌های تولیدی‌اش را توسط گروه مدلینگ‌اش برگزار کند.

این در حالی است که سال پار این تولیدی، طرح‌ها و دیزاین‌های لباس را در یک نمایش لباس از سوی چند زن مدلینگ به نمایش گذاشت.

 طلایه راوک، مسوول تولیدی و برند تی. اند. ام. می‌گوید: طرح و دیزاین لباس‌های شان تلفیقی از مدل‌های سنتی و مدرینته است.

راوک در ادامه می‌فزاید:”به دلیل جامعه سنتی و دیدگاه‌های منفی که نسبت به نمایش لباس و زنان مدلینگ، درهرات وجود دارد، امسال نتوانستیم نمایش لباس را داشته باشیم “.

دیدگاه‌های منفی، و باور‌های سنتی در مورد مدلینگ زنان، درحالی مطرح می‌شود که شماری از زنان بازدیدکننده، از برگزاری چنین نمایشگاه‌های استقبال می‌کنند و لباس‌های به نمایش گذاشته شده را در خور زنان هراتی می‌دانند.

هیلا بارکزی، بازدیدکننده، در رابطه می‌گوید: لباس‌های که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده، کاملا مطابق به ذوق وسلیقه‌اش است.

او همچنان می‌گوید: “خیلی خوشحالم که می‌بینم یک نمایشگاه متفاوت و برابر به معیاری‌های امروزی مد، از سوی خانم‌ها برگزار شده است “.

از سوی هم برخی از زنان می‌گویند برگزاری چنین نمایشگاه‌ها از سوی زنان برای شان یک سهولتی را ایجاد می‌کند.

فرزانه صدیقی، بازدیدکننده، به این باور است که فعالیت زنان در عرصه‌های مختلف می‌تواند برای زنان نویدی از فصل جدید زندگی زنان افغانستانی، و به خصوص  زنان هراتی باشد.

او در ادامه می‌گوید: “وقتی می‌بینم زنان دارند فعالیت می‌کنند؛ از تهدید‌ات نمی‌ترسند و تابوها را می‌شکنند امیدواری عجیبی به زندگی و کار بیشتر پیدا می‌کنم “.

این در حالی است که در چند سال پسین، زنان افغانستانی با حضور و فعالیت در عرصه‌های مختلف اجتماعی سعی در کسب استقلالیت مالی دارند.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail