برنامۀ آگاهی‌دهی “مشارکت بیشتر زنان در پروسه‌ی رای‌دهی” امروز پنجشنبه ( ۲۶میزان) از سوی ریاست امور زنان ولایت هرات برگزار شد.

در این برنامه بیش از ۱۰۰ زن از نقاط مختلف شهر و شهرستان‌های هرات حضور داشتند.

مسوولان ریاست امور زنان، هدف از برگزاری این برنامه را آگاهی‌دهی در مور اهمیت رای زنان،  تشویق و ترغیب آنان برای اشتراک در پروسه‌ی رای‌دهی عنوان می‌کنند.

کبرا آریا، سرپرست ریاست امور زنان هرات در رابطه می‌گوید: به دلیل حاکم بودن فرهنگ مرد سالاری در جامعه از رای زنان در دوره‌های گذشته انتخابات، سواستفاده صورت گرفته و برای اینکه در انتخابات پیش‌رو از رای زنان استفاده نشود؛ این برنامه زنان را از اهمیت رای شان آگاه می‌سازد.

وی در ادامه می‌گوید: “آگاهی‌دهی در مورد اهمیت رای زنان یک امر مهم است و می‌تواند در اشتراک پر رنگ زنان در پروسه‌ی رای‌دهی تاثیرگذار باشد “.

با این حال سهیلا صبری، مدیر ارتباطات و آگاهی ریاست امور زنان ولایت هرات می‌گوید: در این برنامه در مورد اهمیت رای زنان،  تاریخچه مشارکت زنان در دوره‌های گذشته انتخات برای زنان معلومات داده خواهد شد.

وی در ادامه می‌افزاید: “در آستانه برگزاری انتخابات قرار داریم و برای زنان دانستن مواردی چون ارزش و اهمیت رای شان الازامی است “.

در همین حال شماری از  زنان شرکت کننده در این برنامه، از برگزاری اینچین برنامه‌ها استقبال نموده و انتخابات را پروسه‌ی سرنوشت ‌ساز می‌خوانند.

عزیزه یکی از اشتراک کنندگان می‌گوید: “آگاهی چندانی در مورد انتخابات و رای دادن نداشتم با اشتراک در این برنامه دانستم رای من هم با ارزش است و می‌توانم در تعیین سرنوشت کشور خود سهم داشته باشم “.

در همین حال برخی از زنان، آگاهی در مورد انتخابات و شرکت در چنین برنامه‌ها را روی تصمیم‌گیری شان در پروسه‌ی رای‌دهی تاثیرگذار می‌خوانند.

حمیرا دهقان‌پور، می‌گوید: با آنکه ریاست امور سزنان این برنامه را باید زودتر از برگزار می‌کرد اما با آن هم برای آگاهی دهی در مورد اهمیت رای زنان و تصمیم دقیق‌تر شان در روز رای دهی می‌تواند تاثیرگذار باشد.

او می‌گوید: “من به عنوان یک زن دانستم که رای من سرنوشتم را تعیین می‌کند پس لازم است که در انتخاب خود دقیق باشم “.

این در حالی است که کمتر از دو روز دیگر به برگزاری انتخابات پارلمانی سال ۱۳۹۷ مانده است.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail