روند جوانان اصلاح طلب افغانستان، گردهمایی را با حضورشماری از نهاد‌های اجتماعی، فرهنگی، فعالان مدنی و جوانان جهت ایستادگی در برابر گروگان‌گیری روند انتخابات، از سوی برخی از احزاب و افراد امروز در ولایت هرات برگزار کردند.

مسوولان برگزار کننده، هدف از برپایی این گردهمایی را انتقاد از احزاب و گروه‌های که می‌خواهند روند انتخابات را به گرو گیرند عنوان می‌کنند.

سید جواد سلطانی، رئیس روند جوانان اصلاح طلب افغانستان، به این باور است که برخی از اجزاب سیاسی روند انتخابات را با مخالفت‌های شان مختل ساخته‌اند.

وی می‌گوید: ” ما خواهان برگزاری انتخابات در زمان معین آن هستیم و انتخابات پیش رو باید به دور از هرگونه مداخلات سیاسی، حزبی و قومی برگزار شود “.

در همین حال تواب مبارز، آمر امور جوانان ولایت هرات، می‌گوید؛ جوانان اجازه نخواهند داد تا برخی از احزاب و گروه‌ها به منظور رسیدن به منافع شخضی شان روند انتخابات را به گرو گیرند.

وی در ادامه می‌افزید: “جوانان ما در کنار ایستادگی در مقابل برخی از افراد زورگو؛ باید در انتخابات پیش رو انتخاب گزینشی و عقلانی داشته باشند “.

با این حال شماری از جوانان، خواهان برگزاری انتخابات در زمان معین هستند و از احزاب سیاسی می‌خواهند که مانع برگزاری انتخابات نشوند.

فهیم عرفان، در رابطه می‌گوید: “خواست من به عنوان یک جوان این است که کمیسیون مستقل انتخابات استقلالیت خود را حفظ کند و انتخابات را به زمان معین آن برگزار کند  و از احزاب سیاسی می‌خواهم که مانع برگزاری انتخابت نشوند “.

در کنار این برخی دیگری از  جوانان، انتخابات را پروسه ملی می‌خوانند و از حکومت می‌خواهند که نگذارد شماری از احزاب و افراد روند انتخابات را مختل سازند.

یاسمین عزیزی، فعال حقوق زن، می‌گوید: “انتخابات باید در زمان معین آن برگزار شود وکمیسیون مستقل انتخابات نباید تحت تاثیر هیچ گروهی قرار گیرد “.

در پایان گردهمایی، روند جوانان اصلاح طلب افغانستان با صدور قطعنامه‌ای خواهان برگزاری انتخابات در زمان معین آن شده‌اند.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail