گروهی از دختران برنامه رهبری جوانه، در هرات برنامه‌ای را به منظور رشد و حمایت از دختران فوتسالیست با برگزاری مسابقه‌ای بین تیم‌های فوتسال سرخ‌پوشان و میوند برگزار نمودند.

برگزارکنندگان، هدف از برگزاری این برنامه را رشد، ترویج و بزرگنمایی ورزش فوتسال در بین زنان عنوان می‌کنند.

پریسا فروزش، یکی از  برگزار کنندگان، در رابطه می‌گوید؛ درهرات دختران در رشته‌های گوناگون ورزشی فعالیت دارند؛ اما ورزش فوتسال علاقه‌مندان چندانی ندارد.

وی در ادامه می‌گوید: “ما خواستیم هنجارشکنی کنیم واین ورزش را به مردم معرفی کنیم تا که این ورزش هم مانند سایر رشته‌های ورزشی رشد کند “.

درکنار این دیگر برگزارکنند‌گان این برنامه به این باور‌اند؛ که حمایت زنان از زنان ورزش کار، می‌تواند سبب تغییرات مثبت در بخش ورزش زنان شود.

ستاره خواجه‌ صدیقی، برگزارکننده، می‌گوید؛ اگر زنان از زنان ورزشکار، در هر بخش  ورزش حمایت کنند؛ تاثیرات مثبتی روی ورزشکاران زن دارد.

در همین حال شماری از ورزشکاران، از  برپایی اینگونه برنامه‌ها استقبال نموده و آنرا برای رشد ورزش زنان مهم می‌خوانند.

مریم مهرزاد، عضو تیم فوتسال سرخ‌پوشان می‌گوید: “تشویق زنان برای من ورزشکار به مراتب تاثیر گذار‌تر از تشویق مردان است “.

وی در ادامه می‌افزاید؛ وقتی زنان از ورزشکاران زن حمایت کنند؛ سبب می‌شود که آنان بیشتر برای پیروزی تلاش کنند.

در همین حال برخی از ورزش کاران، به این باور اند؛ حمایت از ورزشکاران سبب کسب افتخارات بیشتر از سوی ورزشکاران برای کشور می‌شود.

نجلا عارفی، عضو تیم فوتسال میوند، در رابطه می‌گوید: “تشویق و حمایت مردم، غذا روح است برای ما ورزشکاران به خصوص اگر این تشویق‌ها از سوی هم‌جنسان مان باشد “.

در پایان برنامه، مسابقه چهار برصفر به نفع تیم فوتسال سرخ پوشان پایان یافت و از سوی دختران برنامه رهبری، برای ورزشکاران هر دو تیم مدال و جوایزی اهدا شد.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail