ریاست امور زنان هرات از ۲۴ جوزا روز مادر، طی محفلی در باغ شمیره با حضور داشت معاون اجتماعی مقام ولایت و برخی از زنان فعال هرات،  تجلیل و گرامیداشت به عمل آورد.

مونسه حسن زاده، معاون اجتماعی مقام ولایت هرات ضمن استقبال از تجلیل این روز کار و فعالیت زنان را در صدر برنامه‌های کاری‌اش عنوان نمود.

وی می‌گوید: “کار‌های زیادی را برای خانم‌ها انجام دادم و از این پس هم انجام خواهم داد “.

 در همین حال عزیزه کریمی، سر پرست ریاست امور زنان هرات،  ضمن تبریکی این روز وضعیت زنان سالمند در هرات را نگران کننده خواند.

او می‌گوید: “مکان مشخصی برای زنانی که سر پرست ندارند و سن شان هم زیاد است در هرات وجود ندارد. و ریاست امور زنان طرح ساخت آسایشگاه برای زنان سالمند را در سال‌های آینده مد نظر دارد “.

از سوی هم برخی از زنان شرکت کننده در محفل از تجلیل این روز استقبال نموده و آن را احترام و ارج گذاشتن به مقام والای مادر عنوان می‌کنند.

عزیزه محاکی، مسوول موسسه حمایت زنان، می‌گوید: “با وجود این که وضعیت زنان و مادران در شرایط کنونی قناعت‌بخش نیست تجلیل از این روز می‌تواند حداقل لبخندی روی لبان مادران بی‌آورد “.

با این حال برخی از زنان شرکت کنندۀ این محفل از تجلیل این روز ابراز خشنودی می‌کنند.

آروز، زن میان‌سالی است او می‌گوید: “بار اول است که به اینگونه محفل آمدم خوشحالم که به عنوان یک مادر روزی برایم اختصاص داده شده و از آن تجلیل می‌شود “.

در کنار این  برخی از زنانی هم هستند که نمی‌دانند روز مادر چیست.

کبرا، می‌گوید: نمیفهمم روز مادر چیست و هیچ وقت بابت این روز تحفه‌ای در یافت نکردم “.

در پایان این محفل برای بیش از ۵۰ زن بی سرپرست مواد خوراکی، لباس و برخی لوازم دیگر از سوی مسوولان ریاست امور زنان هرات، توزیع شد.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail