ریاست امور زنان برنامه‌های آموزش حرفه را در باغ زنانه‌ی شمیره برگزار می‌کند، این برنامه‌ها شامل دوره‌های ۴۵ روزه‌ی خیاطی و دوره‌های ۲۵ روزه‌ی آشپزی و صنایع دستی می‌شود.

سهیلا صبری مدیر ارتباطات عامه‌ی ریاست امور زنان می‌گوید: ریاست اداره‌ی آنان در قالب یک پروژه، این برنامه‌ها را به هدف ارتقای ظرفیت زنان برگزار می‌کند.

خانم صبری می‌گوید، استادان این برنامه‌ها نیز دوره‌های آموزشی را در هند سپری کردند و این حرفه‌ها به صورت مسلکی و پیشرفته برای این زنان آموزش داده می‌شود.

در همین حال بسیاری از زنانی که شامل این دوره‌های آموزشی اند، این برنامه‌ها را برای ارتقای ظرفیت شان مفید ارزیابی می‌کنند.

سوسن طاهری مدت چهارده روز می‌شود که در بخش خیاطی این مرکز آموزش پیوسته، می‌گوید تاکنون قیچی‌کاری را یاد گرفته است و قرار است پس از این در بخش دوختن کار کند.

در این میان زنانی هم هستند که ازاستقلالیت مالی که در آینده بدست خواهند آورد خوش‌حال اند.

نفیسه غلامی مدت دوهفته است که در بخش صنایع دستی این مرکز آموزش می‌بیند.

او می‌گوید: «آیینه دوزی و کمی هم از خامک دوزی یاد گرفتم و این بسیار به دردم می‌خورد، دیگر می‌توانم خودم به صورت مستقل زندگی کنم ».

نفیسه می‌گوید همیشه دوست داشته تا شغلی را یاد داشته باشد، او بیشتر از همه به کار صنایع دستی علاقه دارد و به همین دلیل است که امروز در این بخش خوب و سریع‌تر از دیگران رشد کرده است.

خدیجه مرادی خانم دیگریست که خیاطی را در این مرکز می‌آموزد او تا کنون اندازه‌گیری و قیچی کاری را یاد گرفته است و اکنون روی دوختن لباس‌ها تمرکز می‌کند.

شهلا در این میان دختر دیگریست که در بخش آشپزی این مرکز آموزش می‌بیند او می‌گوید: «از روزی که به این صنف آمدم طرز تهیه‌ی بسیاری از غذاها و شیرینی‌ها را یاد گرفتم که تا حال یاد نداشتم ».

  او علاقه دارد پس از این که از این مرکز فارغ شود یک آشپزخانه را راه‌اندازی کند و در آن انواع غذاها را بپزد تا مردم هم بتوانند به آن‌ها سفارش بدهند.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail