شماری از دانش‌آموزان مکتب‌های دخترانه در این اواخر فعالیت‌های چشم‌گیری چون: انجام تحقیق در مورد شهرهای گمشده‌ی جهان و دست‌آوردهای ورزشی و ادبی داشته اند، در این گزارش خواستیم به معرفی برخی از این دختران دانش‌آموز بپردازیم.

سعادت شیخ‌الاسلامی دانش‌آموز صنف یازدهم مکتب مولانا عبدالله هاتفی است که در سال جاری تحقیقی در مورد شهرهای گمشده‌ی جهان انجام داده است.

او می‌گوید: «در این تحقیق ده شهر گمشده‌ی جهان که روزگاری در آن تمدن بزرگ وجود داشته، اما با از بین رفتن آن‌ها به دلایل مختلف، مکان جغرافیایی آن‌ها ناشناخته باقی مانده بود و در این اواخر گردش‌گران به طور اتفاقی آن‌ها را پیدا کردند؛ معرفی شد ».

سعادت می‌افزاید: در تحقیقی که انجام شد در مورد این شهرها و این‌که چه زمانی پیدا شدند، توسط چه کسانی و یا چه آثاری از آن پیدا شده است معلومات ارائه شد.

او که در این تحقیق شهرهایی از جمله: مساورده، ماچوپیچو، پترا و تیکال را معرفی کرده بیان می‌دارد: که دلیل این تحقیق او علاقه‌اش به تاریخ و جغرافیا بوده است.

فریبا مفتی‌زاده دانش‌آموز صنف دوازدهم مکتب تجربوی برنده‌ی مسابقه‌ی علمی در بین هشت مکتب دخترانه است.

فیروزه واحدی از دانش‌آموزان مکتب تجربوی است که دست‌آوردهایی در بخش ورزش داشته است.

فیروزه می‌گوید: در مسابقاتی که امسال بین مکتب‌های دخترانه وجود داشت، درمسابقه‌ی کرکت میان تیم‌های دخترانه‌ی گوهرشاد، فکری سلجوقی و مهری هروی مقام اول را بدست آورده است.

او می‌افزاید: در مسابقات والیبال بین لیسه‌های فتح و مهری هروی، تیم او مقام دوم را کسب کرده اند.

در این میان حبیبه دانش‌آموز صنف نهم و عضو بخش فرهنگی مکتب تجربوی می‌باشد.

او به داستان نویسی علاقه‌ی فراوان دارد و از جمله داستان‌های او می‌توان به (تنهایی ) و (فریب دادن ) اشاره کرد.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail