مصاحبه کننده: فرشته کریمی

عاشق کارش است، همیشه می­کوشد تا گام‌های بزرگی در حیطه موفقیت بردارد، علاقه شدید وی به روزنامه­نگاری باعث گردید تا به رسانه‌هایی بزرگی مانند بی بی سی ایفای وظیفه نماید.

این هفته به سراغ خبرنگار موفقی رفتیم که تجارب متفاوتی را در حیطه کاری­اش به ثبت رسانده است و در تلاش کسب موفقیت‌های بیشتر است.

فرشته کریمی این مصاحبه را ترتیب داده است.

پرسش: درود بر شما سپاس از این که وقت تان را در اختیار ما گذاشتید، در آغاز خود تان را معرفی کنید؟

پاسخ: نامم شبنم و تخلصم پوپلزی  و کارم خبرنگاری می‌باشد .

پرسش : چند سال می‌شود که کار خبرنگاری می‌کنید؟

پاسخ: مدت شش سال می‌شود در رسانه‌های مختلف کار کردم از جمله در رادیوی بی بی سی درUSAID و در JTZ و وزارت امور زنان این همه کارهایم در بخش مطبوعات بوده و فعلا در بخش مطبوعات پارلمان کار می‌کنم.

پرسش :به چه میزان به کار تان عشق می‌ورزید و هدف شما از کار خبرنگاری چیست؟

پاسخ: از آنجایکه این مسلک را انتخاب نمودم و علاقه داشتم تا از این طریق مصدر خدمت به وطن و مردم باشم واضح است که با مسلک ژورنالیزم عشق و علاقه زیاد دارم .

پرسش : از نظر شما جامعه ما با آن بلوغ رسیده است تا کار کردن بانوان در رسانه‌ها را قبول کند؟

پاسخ: نسبت به سال‌های قبل و چندین دهه جنگ حضور زنان در عرصه مطبوعات و رسانه پر رنگ تر بوده این به این  معنی است که جامعه تا اندازه نسبی به بلوغ رسیده است.

پرسش: از نظر شما بانوان خبرنگار در کشور به چه چالش‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنند؟

پاسخ: بانوان در سال‌های اخیر بیشتر در عرصه مطبوعات و رسانه‌ها فعالیت داشته اند ولی باید یادآور شد که بانوان با چالش‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند می‌شه گفت در محیط کاری از آنان توقعات نادرست شده و مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گیرند در کل به بانوان به دید یک متاع و برده نگریسته می‌شود و در راستای کار شان آزاد و مستقل نیستند و آزاد اظهار نظر کرده نمی‌توانند و بیشتر از نام‌های مستعار استفاده می‌نمایند.

پرسش: چون شما در مرکز کشور زندگی می‌کنید زمینه کاری به چه میزان برای بانوان خبرنگار مساعد است؟

پاسخ:خوب زمینه کار برای بانوان تا اندازه مساعد است وآن هم بر اساس شناخت و روابط بوده که این خود یک مشکل بزرگ در برابر بانوان به حساب می‌‌آید.

پرسش: پیشرفت‌های بانوان طی سال‌های اخیر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

پاسخ: پیشرفت زنان در عرصه‌های مختلف تا اندازه چشمگیر بوده می‌توان گفت در عرصه تعلیم و تربیه دانشگاه، مکاتب، سیاست، اقتصاد و فعالیت‌های مدنی در سال‌های اخیر رشد کرده اند.

پرسش:الگوی خبرنگاری تان کیست؟

پاسخ :کسی را الگو قرار نداده‌ام ولی تلاش کردم تا خودم به دیگران الگو باشم.

پرسش: در مورد زندگی شخصی تان صحبت کنید ازدواج کردید؟

پاسخ : نخیر تا فعلا ازدواج نکرده‌ام.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail