منبع: رادیو آزادی

سحرگل ادعا می‌کند که پس از رهایی از چنگ مردان تفنگدار یکی از مأموران پولیس در فرماندهی پلیس تخار از وی خواسته است تا شب را با وی در یک بستر سپری کند.

سحرگل که حالا در یکی از خانه‌های امن در تخار نگهداری می‌شود، می‌گوید که پس از آن‌که پلیس او را نجات داد شاهد بدرفتاری بوده‌است.

او از کسی نام نمی‌گیرد اما ادعا می‌کند که در فرماندهی پلیس از او خواست‌های نامشروع نیز شده‌است.

“در فرماندهی  از عسکر گرفته تا دیگرهایش عکس مرا گرفتند و مرا یک نفر اش می‌‎گوید شب در یک جای خواب شویم و مه هیچ چیز نگفتم و خاموشی اختیار کردم و پیش خود گفتم تا وقتی‌که یکی از بزرگ‌ها بیاید مه دهن خود را باز کنم.”

سحرگل اواخر هفته گذشته توسط پولیس تخار زمانی نجات داده شد که نظر به گفته مسئولان محلی این ولایت از چند سال به این‌سو شماری از مردان مسلح بر وی تجاوز می‌کردند.

وزارت امور زنان پیش از این گفته‌است که شماری از مسئولان پولیس تخار نیز در این قضیه دست دارند.

معین این وزارت روز جمعه به رادیو آزادی گفته‌بود که برخی مسئولان پولیس تخار، ریاست زنان این ولایت را تهدید کرده‌است تا این قضیه را پنهان نگه دارند.

قضیه سحرگل ۱۵ ساله همین اکنون در  دادستانی ولایت تخار تحت تحقیق قرار دارد.

محمد یاسین ضیا والی تخار در صحبت با رادیو آزادی گفت، آن‌گونه که انتظار می‌رفت پولیس این قضیه را انکشاف نداده‌است.

آقای ضیا خبر می‌دهد که برای بررسی ادعا های سحر گل به زودی هیئتی از کابل به تخار می‌آید.

ضیا: برای بررسی ادعا های سحر گل به زودی هیئتی از کابل به تخار می‌آید

ضیا: برای بررسی ادعا های سحر گل به زودی هیئتی از کابل به تخار می‌آید

وی افزود:

“از کابل هیئتی با صلاحیت ان‌شاءالله با خوب شدن هوا امروز و یا فردا به تخار می‌رسد و تحقیقات بیشتر می‌کنند و هر ادعا و هر بحث که باشد تحقیق جدی می‌شود و هر متخلف که این عمل غلط را انجام داده باشد با وی ان‌شاءالله مطابق قوانین افغانستان برخورد می‌شود.”

فرمانده پلیس تخار ادعا های سحرگل را رد می‌کند.

حکیمی: نور محمد حکیمی قوماندان امنیه ولایت تخار

 نور محمد حکیمیفرمانده پلیس ولایت تخار

نور محمد حکیمی فرمانده پلیس این ولایت روز دوشنبه در این باره به رادیو آزادی گفت:

“گرچه در آن زمان که این ادعا را می‌کند من در این‌جا نبودم و مسئولیت فرماندهی را به عهده نداشتم و من این گپ را رد می‌کنم و قضیۀ که می‌گوید من رها شدم در ولسوالی فرخار صورت گرفته‌است.”

وی در باره این‌که والی تخار گفته‌است قضیه سحرگل از سوی پولیس انکشاف نیافته می‌‎گوید، وظیفه سارنوالی است تا در این باره تحقیق کند.

به گفته فرمانده پلیس در پیوند به قضیه تجاوز بر سحرگل پانزده ساله از سوی افراد مسلح غیر مسئول تا حال دو تن بازداشت شده‌اند.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail