گزارشگر: مرضیه حسینی

برای بیش از یک‌هزار خانواده بی‌جا شده در ولایت بادغیس مبلغ۲۳۰ هزار دالر آمریکایی از سوی  موسسه «هماهنگی و توسعه بازسازی افغانستان»کمک صورت گرفته است.

عبدالظاهر بادغیسی رییس امور مهاجرین ولایت بادغیس می­‌گوید برای بیش از یک‌هزار خانواده بی‌جاشده که از ولسوالی‌های جوند، بالامرغاب، مقر و قادس که به مرکز این ولایت آمدند مبلغ دوصد دالر آمریکایی کمک نقدی شده است.

محمد صدیق عاطف رییس دفتر ساحوی موسسه هماهنگی و توسعه بازسازی افغانستان می­‌گوید:« از ماه‌ها به این طرف بیش از چهل هزار خانواده تحت بررسی قرار گرفته که از مجموع این خانواده‌­ها نیازمندان شناسایی شده و برای شان کمک صورت گرفته است تا با استفاده از این کمک پوشاک، خوراک و سوخت زمستان شان را تهیه کنند ».

او هم‌چنان افزود: دوره‌های آموزشی، فراهم کردن زمینه کار وتوزیع مواد غذایی نیز شامل برنامه‌های این نهاد برای بی‌جاشده‌ها است.

در همین حال شماری از بی‌جا شده‌ها از توزیع کمک‌ها ابراز خرسندی کرده می‌گویند با استفاده از این کمک‌ها می‌توانند خرج زمستان­‌شان را تهیه کنند.

امان الله که به خاطر جنگ و ناامنی به شهر قلعه نو بی‌جا شده می­‌گوید: این کمک می­‌تواند نیمی از مشکلات‌اش را حل کند.

در کنار این، بی‌جا شده‌های ولایت بادغیس از حکومت خواهان تامین امنیت در ولسوالی‌های این ولایت­ هستندتا بتوانند به خانه‌های شان برگردند.

بادغیس از ولایت‌های نسبتا نا امن در غرب کشور به شمار می­‌رود که در نیتجه جنگ‌های اخیر در این ولایت نزدیک به هفت‌هزار خانواده خانه‌های‌ شان را ترک کردند.

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail