ایجاد زمینه‌ی کار برای ۶۰ زن و مرد در هرات

کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، از ایجاد زمینه‌ی کار برای ۶۰ نفر به‌شمول زنان و دختران، توسط یک مرد جوان در شهر هرات خبر داد.

کمیساری عالی سازمان ملل، امروز (یک‌شنبه، ۲۷ جوزا) در برگه‌ی اجتماعی اکس‌اش نگاشته که یک پناه‌جوی عودت‌کننده در شهر هرات تلاش دارد، تا برای بیش‌از ۶۰ زن و مرد زمینه‌ی کار را فراهم کند.

این نهاد نگاشته که زنان و مردانی که به کار گماشته‌ شده‌اند، در بخش‌های تجارت‌های کوچک به‌ویژه فروش لباس مصروف کار خواهند شد.

این مرد جوان که حسن نام دارد، به کمیساری عالی سازمان ملل متحد گفته است که تنها افرادی را می‌پذیرد که آنان نیز عودت کننده‌گان (بی‌جا شده) باشند.

حسن گفت است: “اگر دوران پناهندگی را سپری نمی‌کردم، مرد امروز نبودم. من افتخار می‌کنم که می‌توانم به مردم پیش‌نهاد کار بدهم”.

تلاش‌ها برای ایجاد زمینه‌ی کار در حالی صورت می‌گیرد که با روی کار آمدن دوباره‌ی طالبان در افغانستان، شمار زیادی از زنان و دختران به تجارت‌های کوچک رو آورده‌اند.

این در حالی‌ست که نزدیک به سه سال می‌شود، زنان و دختران در افغانستان از حقوق ابتدایی شان از جمله حق کار، آموزش، سفر، تفریح و مشارکت‌های سیاسی محروم استند.

ترتیب: حدیث حبیبیار 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا