گفت‌وگوی رینا امیری با رزماری‌ دی‌کارلو در مورد زنان افغانستانی

رینا امیری، نماینده‌ی ویژه‌ی امریکا در امور زنان افغانستان، در ادامه‌ی دیدارهایش با نمایندگان برخی از کشور‌ها، درباره‌ی مشارکت معنادار زنان افغانستانی در سومین نشست دوحه، اکنون از دیدار‌ خود با معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سیاسی و صلح خبر داد.

خانم امیری امروز (پنج‌شنبه، ۱۷ جوزا) در برگه‌ی اجتماعی اکس‌اش نگاشته که با رزماری دی‌کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سیاسی و صلح، درباره‌ی وضعیت زنان افغانستانی، گفت‌و‌گو کرده‌است.

وی هم‌چنان نوشت: “به‌عنوان بخشی از تلاش‌های دفتر من برای حمایت از حقوق بشر، به‌ویژه حقوق زنان و دختران افغانستان، جلسه‌ی سازنده‌ی را با نماینده‌ی سازمان ملل متحد برگزار کردم”.

رینا امیری می‌افزاید که محور اصلی این گفت‌وگو، مشارکت معنادار زنان و جامعه‌ی مدنی افغانستان در سومین نشست دوحه بوده‌است.

سومین نشست دوحه درباره‌ی افغانستان، با میزبانی سازمان ملل متحد در آخر ماه جون در قطر برگزار خواهد شد.

سازمان ملل متحد، نمایندگان طالبان را در این نشست دعوت کرده؛ اما طالبان تا هنوز پاسخ قطعی در مورد اشتراک خود در این نشست نداده‌‌اند.

این در حالی‌ست که چندی پیش نیز رینا امیری، از چند دیدار “مفید” درباره‌ی وضعیت زنان افغانستانی، با نمایندگان کانادا، فرانسه، قطر، بلجیم و امارت متحده‌ی عربی خبر داده و بر مشارکت معنادار زنان و جامعه‌ی مدنی افغانستان در سومین نشست دوحه تاکید کرده بود.

ترتیب: حدیث حبیب‌یار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا