فراخوان اعتراضی زنان معترض افغانستانی در اسلام‌آباد 

اعضای یک جنبش اعتراضی موسوم به «ائتلاف مستقل‌ جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان» طی یک فراخوان عمومی در رابطه به نشست آتی دوحه از تمام شهروندان افغانستانی مقیم شهر اسلام‌آباد پاکستان، می‌خواهند تا در این گردهمایی اشتراک کنند. 

این زنان معترض، امروز پنج‌شنبه، ۱۷ جوزا، با نشر فراخوانی در صحفه‌های اجتماعی از شهروندان افغانستانی که در شهر اسلام‌آباد پاکستان، زندگی می‌کنند؛ خواسته‌اند تا به‌منظور تاکید بر منافع مردم این کشور به‌ویژه نقش حضور زنان در نشست دوحه، در این گردهمایی شرکت کنند.

این اعتراض، قرار است روز دوشنبه‌ هفته‌ی پیش‌رو، تاریخ ۱۰ ماه جون در پاکستان برگذار شود. به‌باور فعالان حقوق زن، اعتراض‌ها می‌تواند صدای «واضح» مردم این کشور را به جامعه‌ی جهانی برساند.

در این فراخوان هم‌چنین آمده است: «با درک اوضاع کشور ما افغانستان، این مسوولیت ایمانی، وجدانی و ملی فرد فرد شماست تا در این روند دادخواهی اشتراک نموده، درد‌های مردم افغانستان و زخم‌ ناسور خویش را مکررا فریاد بزنید».

در همین حال این زنان می‌گویند که با راه‌اندازی اعتراض‌ها، می‌خواهند به جامعه‌ی جهانی برساند که «ملت آگاه افغانستان» با هیچ گروه «تبهکار و ستم‌گر» همسویی ندارند.

سومین نشست دوحه، قرار است با نمایندگان ویژه‌ی کشورها در امور افغانستان به میزبانی دبیرکل سازمان ملل متحد، در روزهای ۱۰ و ۱۱ ماه سرطان برابر با ۳۱ جون و اول جولای در دوحه‌ مرکز قطر برگزار شود.

استفان دوجاریک، سخن‌گوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است که هدف از این نشست «افزایش تعامل بین‌المللی با افغانستان به شیوه‌ی منسجم، هماهنگ و ساختارمندتر است».

ترتیب: لیدا بارز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا