سه زن، در نتیجه‌ی رویداد ترافیکی در فاریاب جان باختند

لیدا بارز

منابع مردمی از ‌ولایت فاریاب می‌گویند که بر اثر یک رویداد ترافیکی در ولسوالی «چهل‌گزی» این ولایت، دو زن به‌شمول یک دختر دوازده ساله جان باختند. 

خبرگزاری باختر، تحت کنترول گروه طالبان، نیز با تایید این خبر امروز پنج‌شنبه، ۲۷ ثور نگاشته است که این حادثه ناوقت دیروز چهارشنبه در ولسوالی «چهل‌گزی» ولایت فاریاب اتفاق افتاده است. 

در همین حال منابع مردمی می‌گویند که آنان باشندگان همین ولسوالی بودند که از شهر میمنه به سوی خانه‌های شان می‌رفتند و دچار حادثه شده و جان باختند. 

بر اساس خبرنامه‌ای رسانه‌ی باختر، این رویداد زمانی رخ داد که موتر حامل این زنان، از جاده منحرف و واژگون شده است. 

طالبان، علت وقوع این حادثه را «تیزرانی» راننده، عنوان کرده است. 

این در حالی‌ست که هفته‌ی پیش نیز دو حادثه‌ی جداگانه‌ی ترافیکی در این ولایت رخ داد که در نتیجه‌ی آن یک تن جان باخت، ۱۶ تن دیگر به‌شمول دو زن و یک کودک زخم برداشتند. 

مدیر حادثه‌های ترافیکی در ولایت فاریاب، افزایش رویدادهای ترافیکی در این ولایت را بی احتیاطی راننده‌ها عنوان کرده است؛ امأ شهروندان خرابی و معیاری نبودن جاده‌ها و هم‌چنین نبود علایم ترافیکی را از جمله مواردی می‌دانند که رویدادهای ترافیکی را افزایش داده است. 

حادثه‌های ترافیکی از جمله رویداد‌های است که در میان پر مرگ‌و‌میر حادثه‌ها در کشور به‌حساب می آید و سالانه جان بیش‌تر از صد‌ها شهروندان را می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا