حمایت از آموزش دختران افغانستانی با برگزاری آموزش از راه‌دور

لیدا بارز

ویکتوریا سی فونتان، آموزگار و معاون امور علمی دانشگاه آمریکایی افغانستان-قطر، یک وب‌سایت جدیدی را تحت نام «اتحاد برای آموزش زنان در افغانستان» به هدف توقیت و حمایت از آموزش دختران افغانستانی محروم که از آموزش شده‌اند، راه‌اندازی کرده است. 

خانم سی فونتان، بنیان‌گذار این نهاد آموزشی، با نشر خبرنامه‌ای در برگه‌ی اجتماعی اکس خود نگاشته است که آنان با راه‌اندازی این وب‌سایت آموزشی، تلاش دارند تا از تقویت آموزش دختران افغانستانی حمایت کنند.

از سوی هم در وب‌سایت رسمی این نهاد آموزشی آمده است؛ اتحاد برای آموزش زنان در افغانستان، برای محافظت و گسترش دست‌رسی به آموزش باکیفیت برای زنان و دختران در افغانستان، راه‌اندازی شده است. 

هم‌چنین آمده است: «اعضای اتحاد تلاش می‌کنند تا دست‌رسی، کیفیت و دامنه‌ی فرصت‌های آموزشی آنلاین و حضوری را برای زنان و دختران در شرایط محدودیت‌های شدید، کاهش منابع و مشکلات اقتصادی تقویت کنند. به‌عنوان بخشی از اتحاد برای آموزش زنان در افغانستان، اعضای بین المللی و ملی در حال ایجاد یک جامعه‌ی عملی هستند که تغییرات قابل اندازه‌گیری و راه حل‌های محدود به زمان را برای دست‌رسی زنان و دختران به آموزش با کیفیت در افغانستان فراهم کند».

خانم سی‌ فونتان، اضافه کرده است؛ نهاد اتحاد به‌عنوان یک پلتفرم برای همکاری و ایجاد روابط قوی بین سازمان‌های عضو، چه در سطح بین‌المللی و چه در سطح ملی، عمل می‌کند. این سازمان به‌عنوان پیوندی است که در آن این سازمان‌ها می‌توانند تلاش‌های خود را به اشتراک گذاشته و تخصص خود را در حوزه‌های مختلف برای ارتقای چشم‌انداز آموزشی برای زنان و دختران افغانستانی، شریک سازند. 

در همین حال، بنیان‌گذار این نهاد آموزشی خواستار حمایت سایر مردم در جهان، از آموزش زنان و دختران در افغانستان، شده و او بر هماهنگی و همکاری بیش‌تر در این زمینه تاکید می‌کند. 

تلاش‌ها برای ایجاد فرصت‌های آموزشی برای دختران و زنان در افغانستانی، در حالی است که آنان با گذشت سه سال متوالی از تمامی حقوق اولیه و انسانی خود از جمله حق کار، آموزش و گشت‌وگذار محروم شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا