قطر از میزبانی «دومین نشست بین‌المللی آموزش زنان افغانستانی» خبر داد 

آی‌نور سعیدپور

جواهره بنت عبدالعزیز السویدی، معاون نماینده دایم قطر در ژنو در پنجاه‌ و پنجمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد گفته است که این کشور و اندونزیا آماده‌ای میزبانی «دومین نشست بین‌المللی آموزش زنان افغانستانی» اند.  

بر بنیاد خبرنامه‌ای وزارت خارجه‌ی قطر این کشور به پشتیبانی از مردم افغانستان و ادامه‌ی میزبانی از نشست‌ها با طرف‌های بین‌المللی تاکید کرده است.  

خانم جواهره هم‌چنان در این نشست گفته است که قطر برای اطمینان از ارتباطات و هماهنگی بیش‌تر در چارچوب ارتقای حقوق بشر، تضمین زندگی مناسب برای مردم افغانستان و نیز تداوم ارایه‌ی کمک‌های بشردوستانه متعهد به پشتیبانی از مردم افغانستان و میزبانی از نشست‌ها درباره این کشور است.  

به گفته‌ی نماینده دایم قطر، برای دهه‌های طولانی مردم افغانستان با شرایط دشوار درگیری‌ها، جنگ‌ها، بلایای طبیعی و تروریسم دست و پنجه نرم می‌کنند و افزود که افغانستان در حال حاضر با مجموعه‌ای بسیار پیچیده از چالش‌های بشردوستانه، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی مواجه است. 

در بیانیه‌ای وزارت خارجه این کشور درباره‌ی زمان و جزییاتی که در این نشست مورد بحث قرار می‌گیرد جزییات داده نشده است. 

این در حالی‌ست که قطر در سال‌های اخیر میزبان نشست‌های مختلف بوده است. این کشورها در تاریخ 18 و 19 ماه فبروری نیز میزبان دومین نشست سازمان ملل در مورد افغانستان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا