یک زن جوان در هرات به قتل رسید

حدیث حبیب‌یار

منابع مردمی از ولسوالی کرخ شهر هرات می‌گویند که یک زن جوان در این ولسوالی به گونه‌ی مرموز به قتل رسیده و سه کودک‌اش جراحت برداشته‌اند.

یک منبع مردمی از ولسوالی کرخ شهر هرات که نه‌خواست نامی از وی برده شود در صحبت با خبرگزاری بانوان افغانستان می‌گوید که یک زن در این ولسوالی زمانی‌که شوهرش در خانه نبوده از سوی افراد ناشناس به قتل رسیده و سه کودک‌اش در هنگام قتل وی زخم برداشتند.

به گفته‌ی منبع، این زن باشند‌ه‌ی منطقه‌ی “دی‌زیرک” والسوالی کرخ است و توسط چاقو به قتل رسیده است.

منبع هم‌چنان افزود که مقتول در خانه‌ی خود با کودکانش تنها بوده است. زمانی‌که مهاجم‌ها اطلاع کسب می‌کنند که شوهر وی در خانه حضور ندارد، وارد خانه شده، او را به قتل می‌رسانند.

باشندگان محل نیز به رسانه‌ها می‌افزایند که این خانواده با هیچ کس و یا گروهی خصومت شخصی نداشتند. و اکنون وضعیت صحی کودکان زخمی‌شده در شفاخانه‌ نیز وخیم است.

با گذشت بیش از دوسال از تسلط طالبان بر افغانستان زنان و دختران علاوه بر این‌که از تمامی فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، هنری و تفریحی به گونه‌ی کامل محروم اند، همه روزه با قتل‌های هدفمند و مرموز نیز مواجه استند.

این درحالی است که در هفته‌های اخیر، حوادث مشابهی در دیگر شهرهای افغانستان نیز اتفاق افتاده است، از جمله هفته‌ی قبل، چهار عضو یک خانواده به‌شمول دو زن، در مربوطات کارته‌ی خراسان شهر مزار شریف، شب هنگام در خانه‌ی شان، به قتل رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا