شاه‌گل رضایی وضعیت زنان در افغانستان را «دشوار» مبارزه‌ای آنان را «تنها و نابرابر» خواند

لیدا بارز

عضو پیشین شورای ملی کشور خواستار توجه جهانی به وضعیت زنان در افغانستان شد و می‌گوید آنان در یک وضعیت دشوار و مبارزه‌ی نابرابر تنها مانده، حقوق و دست‌آوردهای دو دهه خود را از دست دادند.

سازمان عفو بین‌الملل در ادامه کارزار ۱۶ روزه‌ی خود تحت عنوان «برای زنان افغانستان صحبت کنید»، به نقل از شاه‌گل رضایی عضو پیشین پارلمان کشور نوشت؛ زنان افغانستان مثل سایر ملت ها مبارزات طولانی را پشت سر گذاشته اند. در دو دهه گذشته زنان توانسته‌اند از تمامی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای نهادینه کردن جایگاه خود استفاده کنند. 

رضایی هم‌چنان افزوده است که تاریخ مبارزات زنان، صدای باشکوه مبارزه برای عدالت، آزادی و برابری است. اما وی وضعیت فعلی زنان در افغانستان را  یک وضعیت دشوار و مبارزه‌ی نابرابر خواند. وی هم‌چنان خواستار توجه جامعه جهانی به وضعیت زنان افغانستانی شد.

به مناسبت ۲۵نوامبر، روز جهانی مبارزه با محو خشونت علیه زنان، سازمان عفو بین‌الملل کارزار ۱۶روزه را برای حمایت از زنان افغانستانی در صفحه‌ای اجتماعی اکس این سازمان راه‌اندازی کرد و از مخاطبان نیز خواسته که با امضا در پای نامه‌ای این سازمان از زنان و دختران افغانستان حمایت کرده تا مقام‌های طالبان را در برابر اعمال‌شان در قبال زنان پاسخ‌گو سازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا