نگاهی داریم به فیلم «حوا، مریم و عایشه»

آی‌نور سعیدپور

سالن سینمای آی‌خانم تقریبا پر شده بود از دختران و پسرانی که آمده بودند تا فیلم حوا، مریم و عایشه را ببینند. فیلمی که در چند ماه اخیر پر سر و صدا ظاهر شده، توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌ و در جشنواره‌های بین‌‌المللی مورد استقبال قرار گرفته‌است. 

از تازه‌های این فیلم، این بار سه بازیگر نقش اصلی فیلم حوا، مریم، عایشه توانسته‌اند جایزه‌ی بهترین بازیگران زن را در جشنواره فیلم دنیای آسیا که از ۶ تا ۱۴ نوامبر در لوس‌آنجلس آمریکا برگزار شد، به دست بیاورند. 

فیلم «حوا، مریم، عایشه» داستان زندگی روزمره‌ی سه زن افغان را روایت می‌کند که شاید بارها با آن رو به رو شده‌ایم و خیلی بی‌تفاوت و گاه با کمی غصه از کنارش گذشته‌ایم و به احتمال زیاد با قضاوتی ناعادلانه آن را از ذهن‌مان بیرون کرده‌ایم. 

 اما همین داستان‌های معمول، اکنون در قالب فیلم حوا، مریم، عایشه ساخته‌ی صحرا کریمی، توانسته توجه گسترده‌ جهانی را جلب کند و تاثیر بزرگی در حوزه زنان افغان در سطح جهان داشته باشد. 

 این فیلم به لایه‌های پنهان خشونت، در زندگی زنان افغان پرداخته‌است.

 فیلم‌برداری این فیلم حدود ۴۰ روز طول کشیده، نگارش فیلم‌نامه یک سال زمان برده و پس از تولید نیز به مدت ۹ ماه روی آن کار شده‌است. 

 صحرا کریمی این فیلم را با بودجه شخصی ساخته که در مرحله پس از تولید، تهیه‌کننده‌ی ایرانی-فرانسوی وارد فیلم شده و مصارف مالی این بخش را برعهده گرفته‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا