ظریفه غفاری: لابی‌گری برای رژیم ضد زنان در اروپا بسیار ناراحت کننده است

آی‌نور سعیدپور

ظریفه غفاری، شهردار پیشین «میدان شهر» ولایت میدان وردک در واکنش به سفر یک مقام طالبان به کشورهای اروپایی گفته است که طالبان دختران افغانستان را از آموزش که حق اساسی آنان است محروم کرده و خودشان در حال دریافت ویزای شیکن و ورود به اروپا است.

خانم غفاری گفته است که سفر و دریافت ویزا از سوی مقام طالبان، در حالی‌که هشت صد روز از محرومیت آموزش دختران در افغانستان می‌گذرد بسیار ناراحت‌کننده است.

هم‌چنان وی افزوده است که مقام‌های طالبان به سکوها رسیده و برای رژیم ضد زنان، در کشورهای اروپایی لابی‌گری می‌کند.

شهردار پیشین میدان وردک هم‌چنان از کشورها و سازمان‌های حقوق بشری انتقاد کرده و خطاب به آنان گفته است که به رهبران جهان، سازمان‌های حقوق بشر و غربی‌های آزادی‌خواه، برای چنین تحول بسیار شرم‌آور، تبریک می‌گویم.

سفر اخیر عبدالباری عمر رییس اداره غذا و اوایه‌ی افغانستان زیر کنترول طالبان به هالند، آلمان و شماری از کشورهای دیگر اروپایی واکنش‌های گسترده در پی داشته است. شماری از فعالان حقوق بشری و سیاست‌مداران خواستار توضیخ صدور ویزا به عبدالباری عمر شده است.

وزارت خارجه المان؛ اما از گفته است که در مورد صدور ویزا به این مقام طالبان تحقیق می‌کند.

رییس اداره ملی غذا و دوای طالبان دیروز ( 29 عقرب) در نشست خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت طالبان گفت که با ویزای شینگین و به‌گونه رسمی به هالند و کشورهای دیگر اروپایی سفر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا