کرن دکر: بدون همکاری زنان در مبارزه با موادمخدر در افغانستان موفق نخواهیم شد

کرن دکر، کاردار سفارت امریکا برای افغانستان با شماری از اعضای طالبان در مورد ریشه‌کن‌ کردن مواد مخدر افغانستان، در دوحه دیدار و گفت‌وگو کرده است.

کاردار‌سفارت آمریکا برای افغانستان گفته است که به توصیه کارشناسان، بدون همکاری زنان نمی‌توان بر این مشکل جهانی فایق آمد.

خانم‌ دکر، روز گذشته (سه شنبه، ۲۷ سنبله) با نشر پستی در پلتفرم ایکس گفته است که با شماری از مقام‌های  طالبان در دوحه به منظور یافتن راه‌های مبارزه با کشت، تولید، قاچاق و مصرف مواد مخدر در افغانستان صحبت کرده است.

او ضمن موثر خواندن این گفت‌وگوها افزوده است که توصیه‌های کارشناسان افغانستانی در داخل و خارج از افغانستان در چگونگی کمک جامعه بین‌المللی و نقش زنان افغان در همه جنبه‌های مبارزه با مواد مخدر برایش ارزشمند است.

وی افزود که بدون حضور زنان در این مبارزه موفق نخواهیم شد و‌ با همکاری سازمان ملل متحد و نهادهای بین‌المللی، برای آرزوی دیرینه‌ی مردم افغانستان که ریشه‌کن کردن موادمخدر غیرقانونی در افغانستان است، تلاش می‌کند.

درحالی بدون اشاره به اهمیت تحصیل و کار زنان و دختران، در مورد نقش آن‌ها در محو مواد مخدر در افغانستان گفتگو شده است که بیشتر از دو میلیون دختر در سن مکتب، از رفتن به مکتب‌ها در کشور محروم هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا