جنبش های اعتراضی زنان افغانستان خطاب به اشتراک کننده‌گان نشست دوحه: “از سفید نمایی طالبان دست بردارید”

ائتلاف جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان در واکنش به نشست زنان در دوحه با انتشار اعلامیه‌ای مواضع خود را درباره این نشست اعلام کرد.

هم‌زمان با برگزاری نشست دو روزه نماینده‌گان ویژه امریکا با برخی از سران طالبان در دوحه قطر، ائتلاف جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان از برگزار و اشتراک کننده‌گان این نشست به‌ویژه زنان می‌خواهند تا از سفیدنمایی طالبان دست بردارند.

جنبش‌های اعتراضی امروز (دوشنبه، ۹ اسد) در یک اعلامیه‌ای شش ماده‌یی زنان اشتراک کننده در این نشست را «خاین و معامله‌گر» خطاب کرده و گفته است که بیش ازین به انسانیت و ارزش‌های بشری خیانت نکنند.

در اعلامیه جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان آمده است: “جمعی از زنان لابی‌گر طالب به تمام مشکلات زنان و دختران افغانستان چشم‌های‌شان را بسته و در چاق ساختن حساب‌های بانکی نهاد‌های خود درودیوار جامعه بین‌المللی را می‌کوبند تا بتوانند بازار معامله بر حقوق زنان را گرم نگهداشته و به زراندوزی ادامه بدهند.”

جنبش‌های اعتراضی همچنان گفته‌اند که برخی از زنان و دختران افغان در دو سال گذشته به قیمت آزادی، امنیت و جان‌شان برای عدالت و برابری به جاده‌ها برآمده و فریاد حق‌طلبی بلند کردند.

اعلامیه افزوده است: “درادامه معامله‌گری‌ها، جمعی از وجدان فروخته‌ها و منفعت‌طلب حتی حاضر شدند تا با پا گذاشتن روی تقدس جنسیت‌شان، با یک گروه تروریستی که زنان را به ملکیت و ماشین تولید مثل تقلیل داده‌اند، وارد تعامل شوند.”

جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان با انتقاد از عدم پاسخگویی جامعه جهانی در مورد نقض گسترده حقوق زنان و دختران افغان از سوی طالبان، بار دیگر از کشورها و نهادهای بین‌المللی می‌خواهد که از هر نوع نشست و لابی‌گری برای طالبان دست بردارند.

این اعلامیه در حالی نشر شده است که روز گذشته نشستی با حضور نمایندگان آمریکا، طالبان و شماری از زنان در پایتخت قطر برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا