رینا امیری: از استعداد زنان باید برای ثبات افغانستان استفاده شود

رینا امیری، نماینده ویژه امریکا در امور حقوق زنان در افغانستان می‌گوید که از استعداد زنان و دختران باید برای ثبات افغانستان استفاده شود.

خانم امیری امروز(چهارشنبه، ۱۱حوت) در توییتی نوشته که او در چند روز گذشته در دوحه، در مورد حقوق بشر و زنان افغانستان بامقام‌های این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.

او در ادامه نوشته است که با متحدان امریکا در دوحه در مورد اهمیت هماهنگی تلاش‌ها در زمینه آموزش دختران، اشتغال زنان و حقوقبشر در افغانستان صحبت کرده است.

خانم امیری همچنان می‌گوید: «رهبران زن قطر نمونه‌ای عالی از زنان مسلمان در نقش‌های عمومی و سیاسی برای پیشرفت کشورشانهستند
خانم امیری در ادامه گفته است که او با مشارکت جهان اسلام برای نشان دادن تنوع غنی در اسلام و جایگاه زنان و دختران درفضاهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به رایزنی‌ها ادامه خواهد داد.

نماینده ویژه امریکا تیم دختران رباتیک افغانستان را توصیف کرده و گفته است: «افغانستان باید از استعداد زنان و دختران خود برایحرکت به سوی ثبات و آینده‌ای که افغان‌ها شایسته آن هستند، استفاده کند

این اظهارات پس از آن مطرح می‌شود که با روی‌کار آمدن گروه طالبان به قدرت، اکثریت زنان افغانستان در حصر خانگی به سر می‌برند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا