بیش از نیمی از مردم افغانستان به کمک نیاز دارند

مسؤولان سازمان بین‌المللی حمایت از کودکان می‌گویند که در سال ۲۰۲۲ میلادی، بیش از نصف جمعیت افغانستان به کمک نیاز دارند که ۲۴.۴ میلیون تن را در بر می‌گیرد.

سازمان بین‌المللی حمایت از کودکان نیز می‌گوید که در حال حاضر ۱۳.۱ میلیون کودک در افغانستان به غذا نیا دارد درحالی‌که این رقم در سال گذشته شمار کودکان نیازمند در افغانستان ۹.۷ میلیون نفر بود.

به این ترتیب به گفته مسؤولان این نهاد، افزایش در آمار نشان می‌دهد که افغانستان بدترین بحران بشردوستانه در جهان را پشت سر می‌گذارد.

سیف د چلدرن گفته است که در همکاری با دیگر سازمان‌ها، برای زنده ماندن کودکان، خواستار ۴.۴ میلیارد دالر کمک جهانی شده‌ است.

فیونا مکشایی، مدیر اجرایی سازمان بین‌المللی حمایت از کودکان تصریح کرده است که براساس پیش‌بینی‌ها، ممکن است که بیش‌تر نفوس افغانستان زیر خط فقر بروند و بیش از نصف آنان نیز در سطوح بحرانی قحطی قرار گیرند.

او گفت که این ارقام بخشی از داستان است و برای درک وضعیت مردم افغانستان، باید به کلینیک‌های سوءتغذیه سر زد.

به گفته مکشایی، مادران در کلینیک‌ها از دریافت غذای روزانه که باید به کودکان‌شان بدهند، ناامید شده‌اند و کودکان تنها همان اندازه غذا می‌خورند که زنده بمانند.

سیف د چلدرن خاطرنشان کرده است که براساس آخرین آمارها، شمار کودکان دارای سوءتغذیه در روزهای اخیر از ۳.۲ میلیون کودک به ۳.۹ میلیون کودک افزایش یافته است.

این نهاد ابراز امیدواری کرده است که هرچه زودتر به بحران افغانستان رسیده‌گی شود تا کودکان بتوانند به زنده‌گی عادی‌شان ادامه دهند.

سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه، ۲۱ جدی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲ میلادی برای کمک به ۲۸ میلیون شهروند افغانستان، به ۴.۴ میلیارد دالر کمک نیاز است.

گفتنی است که امریکا به تازه‌گی از کمک ۳۰۸ میلیون دالری‌اش به افغانستان خبر داد و گفت که این کمک‌ها را ادامه می‌دهد.

پس از برگشت طالبان به قدرت و اعمال محدودیت‌ها از سوی امریکا، افغانستان با چالش‌های جدی اقتصادی روبه‌رو شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا