توزیع 800 بسته کمک‌های غذایی به بانوان ورزشکار دارای معلولیت

800 بسته مواد غذایی که از سوی نیروهای حمایت قاطع به منظور کمک به بانوان ورزشکار دارای معلولیت در نظر گرفته شده بود، امروز (سه‌شنبه، 7 اسد) از سوی معاون امور اجتماعی اداره‌ی ولایت هرات توزیع شد.

مونسه حسن‌زاد، معاون امور اجتماعی اداره‌ی ولایت هرات به تاثیرات تداوم توزیع کمک‌ها از سوی نهاد‌های کمک‌رسان خوش‌بین است.

معاون امور اجتماعی ولایت می‌گوید، امیدوار است که این کمک‌ها ادامه داشته باشد تا مشکلات اقتصادی بانوان بی‌بضاعت برطرف شود.

شماری از بانوان ورزشکار دارای معلولیت می‌گویند، از زمان شیوع ویروس کرونا مشکلات اقتصادی آنان دوچند شده است.

 این ورزشکاران از نهاد‌های کمک‌رسان می‌خواهند که کمک‌های شان را از آنان دریغ نکنند.

سمیه ترابی ورزشکار می‌گوید، به لحاظ اقتصادی ورزشکاران دارای معلولیت، وضعیت خوبی ندارند.

وی می‌افزاید، با توزیع چنین کمک‌هایی، امیدوار است که این چالش برطرف شود.

در کنار این شبانه اکبری یکی دیگر از این ورزشکاران می‌گوید، از زمانی‌که تمرینات آنان متوقف شده است به علاوه سایر مشکلات؛ چالش‌های اقتصادی، به لحاظ روانی آنان را دچار مشکل کرده است.

وی می‌افزاید، ورزشکارانی‌که که دارای معلولیت هستند، بیشتر از سایر افراد در این برهه آسیب‌ دیده اند بناً بیشتر نیازمند کمک و حمایت هستند.

در همین حال برخی از این ورزشکاران از حکومت می‌خواهند که برای آنان زمینه‌ی کار را فراهم سازد.

سوسن احمدی، ورزشکار می‌گوید، توزیع کمک‌ها می‌تواند به گونه‌ی مقطعی چالش‌های اقتصادی را برطرف سازد، اما راه حل مناسبی نیست.

به باور سوسن اگر زمینه‌ی کار برای ورزشکاران مهیا شود، از فشار‌های روانی که وضعیت بد اقتصادی به آنان وارد می‌کند، جلوگیری می‌شود و می‌توانند آینده ورزشی درخشانی داشته باشند.

وی می‌افزاید، حکومت باید برای بهبود وضعیت ورزشکاران زن گام‌های اساسی و عملی‌تری بردارد.

گفتنی‌ست که پس از شیوع ویروس کرونا در هرات این دومین بار است که نیروی‌های حمایت قاطع به منظور کمک به بهبود اقتصادی برای بانوان بسته‌های غذایی را اعطا می‌کنند.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا