آغاز مجدد تمرینات؛ خواست ورزشکاران هرات

پس از شیوع ویروس کرونا در هرات، فعالیت‌ ورزشکاران نیز معطل شده است، اکنون که قرار  است بیستمین دور رقابت‌های آسیایی در یک – دوماه پیش‌رو برگزار شود؛ شماری از ورزشکاران، خواهان برگشت به تمرینات هستند.

وزرشکاران می‌گویند، قرنطینه خساراتی به ورزشکاران وارد کرده است که جبران آن تا چند سال دیگر ممکن نیست.

سمیه نوری، ورزشکار می‌گوید، از زمانی‌که  تمرینات آنان متوقف شده است به علاوه سایر مشکلات، به لحاظ روانی نیز دچار مشکل شده است.

وی می‌افزاید، توقف تمرینات هر چقدر که ادامه یابد به همان میزان، ورزشکاران متضرر می‌شوند.

در همین حال برخی از ورزشکاران می‌گویند، برای این‌که فرصت‌های پیش‌رو را از دست ندهند، از مسئولان می‌خواهند که به آنان اجازه دهند تا تمرینات شان را آغاز کنند.

شبانه اکبری، ورزشکار می‌گوید، با درک شرایط موجود، باید به آینده ورزشکاران نیز توجه شود.

وی در ادامه می‌افزاید، از زمان آغاز قرنطینه، تاکنون فرصت‌های زیادی را از دست داده‌اند که تاثیرات سو روی آینده‌ی ورزشی ورزشکاران دارد.

با این حال شماری از کارشناسان ورزشی تبعات قرنطینه برای ورزشکارن را جبران‌ناپذیر می‌دانند.

طاهره یوسفی، مربی تیم ویلچر بسکتبال بانوان می‌گوید، تداوم قرنطین و توقف تمرینات دستاورد‌ها و جایگاهی ورزشکارانی‌که سال‌ها تلاش کرده‌اند تحت شعاع قرار می‌دهد.

خانم طاهری در ادامه می‌افزاید، تداوم قرنطینه برای ورزشکارانی‌که اندک‌ترین امکانات برای تمرین در خانه ندارند مناسب نیست.

به باوروی خوب است که هر چه زودتر ورزشکاران به تمرینات برگردند تا فرصت‌های پیش‌رو را از دست ندهند.

با این‌که آغاز تمرینات خواست اکثر ورزشکاران است اما مسئولان در فدراسیون تربیت بدنی هرات اما می‌گویند، چانه‌زنی‌ها برای آغاز تمرینات ورزشکاران با فدراسیون مرکزی جریان دارد.

نادرشاه حیدری، رئیس فدراسیون پاراالمپیک هرات می‌گوند، این خواست ورزشکاران هرات به مسئولان فدراسیون مرکزی مطرح شده است، اما تاکنون نتوانستند موافقت مسئولان فدراسیون مرکزی را به‌دست آورند.

رئیس فدراسیون پاراالمپیک در ادامه می‌افزاید، تلاش‌ها برای آغاز تمرینات ورزشکاران جریان دارد تا ورزشکاران با حفظ موارد بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی  تمرینات شان را آغاز کنند.

براساس آماری که فدراسیون تربیت بدنی هرات به دست داده است بیش از دو هزار ورزشکار در 24 رشته‌ی ورزشی ثبت این فدراسیون است.

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا