دانش‌آموزانی که به امید آمدن صلح، بَت و توپ به‌دست گرفتند

دختران دانش‌آموز مکتب مهری هروی هرات، بَت و توپ به دست گرفتند و به امید آمدن صلح و به نمایش گذاشتن توانایی‌شان کرکت بازی می‌کنند.

با آنکه کرکت در افغانستان پیشنه‌ی طولانی ندارد اما ورزشکاران افغانستان در این رشته‌ی ورزشی دستاورد‌های زیادی در سطح بین المللی داشته اند، از  این رو در یک- دو سال پسین علاقه‌مندی جوانان و به ویژه دختران به این رشته‌ی ورزشی افزایش یافته است.

مسوولان مکتب مهری هروی نیز از افزایش علاقه‌مندی دانش‌آموزان به کرکت سخن می‌گویند.

رووفه جامی، مدیر مکتب مهری هروی، می‌گوید، علاقه‌مندی و تقاضای دانش‌آموزان برای پیوستن به تیم کرکت سبب شد که آنان دو تیم در این مکتب ایجاد کنند.

مدیر مکتب مهری هروی در ادامه می‌گوید، علاقه‌مندی زیاد دانش‌آموزان این مکتب به کرکت سبب شد که تیم کرکت این مکتب دستاورد‌های زیادی داشته باشد.

«چندی پیش مسابقت تیم منتخب کرکت بانوان در هرات برگزار شد و تیم کرکت مکتب مهری هری توانست مقام نخست این دور از مسابقات از آن خود کند.»

دانش‌آموزان کرکت را رشته‌ی ورزشی دلخواه شان عنوان می‌کنند.

فیروزه افغان، عضو تیم کرکت مکتب مهری هروی می‌گوید، کرکت بازی است که توانسته است مردم را به صلح و اتحاد دعوت کند به همین دلیل این رشته‌ی ورزشی را با علاقه‌مندی پیش می‌برد.

از سویی برخی از دانش‌آموزان هدف شان را از  بازی در میدان کرکت به نمایش گذاشتن توانایی زنان عنوان می‌کنند.

ثریا حیدری، عضو تیم کرکت مکتب مهری هروی، به این باور که با فعالیت  در این رشته‌ی ورزش می‌تواند از هم‌نوعانش حمایت کند.

او در ادامه می‌گوید، می‌خواهد به همه نشان دهد که رشته‌های ورزشی چون کرکت مختص به مردان نیست و زنان هم توانایی زیادی در پیش‌برد این رشته‌ی ورزشی دارند.

این در حالیست که مسوولان ورزش مکتب مهری هروی، خواهان توجه و کمک به دانش‌آموزان ورزشکار هستند.

وژمه علی‌زاده، مربی تیم کرکت مکتب مهری هروی می‌گوید، برخی از دانش‌آموزان استعداد خارق العاده‌ی در رشته‌ی ورزشی کرکت دارند و نیاز است که برای حمایت و پرورش چنین استعداد‌هایی توجه از سوی دولت توجه و حمایت خاصی صورت گیرد.

تیم کرکت مکتب مهری هروی دو سال پیش ایجاد شد و دو عنوان قهرمانی را در سطح ولایت هرات در کارنامه‌اش دارد.‌‌

گزارشگر: ضیاگل عظیمی

[cycloneslider id=”y54321-9″]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا