نرسیدن به آروز‌ها؛ بهای حفظ بکارت دختران در ورزشی‌های رزمی

 باوجود اینکه شمار زیادی از دختران علاقه‌مند ورزش‌های رزمی هستند؛ اما باور برخی از مادران مبنی بر آسیب رسیدن یا از بین رفتن پردۀ بکارت با انجام ورزش‌های رزمی، مانع دختران از پیوستن به این نوع رشته‌های ورزشی شده است.

شماری از مادران می‌گویند؛ انجام ورزش‌های رزمی سبب از بین رفتن پردۀ بکارت می‌شود به همین دلیل مانع دختران شان از رفتن به باشگاه‌های ورزش رزمی می‌شوند.

زهرا، مادر می‌گوید:« دخترم را سه ماه باشگاه روان کردم بعد از مدتی، خویشاوندان گفتند که این ورزش‌ها به پرده بکارت دختر آسیب می‌رساند و پس از آن دیگر اجازه ندادم که باشگاه برود.»

زهرا در ادامه می‌افزاید؛ پرده بکارت دخترش مهم‌تر از عشق و علاقه‌ای دختر او به ورزش است.

در همین حال ترس، شک و تردید شماری از مادران نسبت به انجام ورزش‌های رزمی مبنی بر از بین رفتن پردۀ بکارت سبب شده است که آنان به علاقه‌ی دختر خود توجه نکنند و مانع انجام ورزش‌های رزمی از سوی دختر شان شوند.

خدیجه، مادر می‌گوید: «دخترم علاقه زیادی به ورزش تکواندو دارد، اما ترس دارم که این ورزش به پرده بکارتش آسیب برساند.»

او در ادامه می‌افزاید؛ به‌ دلیل حفاظت‌ از بکارت دختراش او را از رفتن به باشگاه منع کرده است.

با این حال برخی از دختران وجود چنین دیدگاه‌ها را نادرست و غیر منطقی دانسته و آن را مانعی سد راه پیشرفت شان عنوان می‌کنند.

سلما حسینی، می‌گوید: «از نوجوانی علاقه شدید به ورزش‌های رزمی داشتم و چند ماهی تکواندو کار کردم، اما بعد از سپری شدن مدتی مادرم به‌خاطر حرف مردم مانع ورزش کردنم شد.»

او در ادامه می‌گوید؛ با زوق ‌وعلاقه‌ی شدیدی که به تکواندو داشت با آن هم مادرش مانع رفتن او به باشگاه شد.

این تنها سلما نیست که به اجبار از رشته‌ی ورزشی مورد علاقه‌اش صرف نظر کرده است در کنار این شماری دیگری از دختران نیز از وجود دیدگاه‌های و باور‌ها نسبت به بعضی از رشته‌های ورزشی شاکی‌اند.

فرشته نظری، می‌گوید: «علاقه‌ی شدیدی به ورزش‌های رزمی داشتم و فکر می‌کردم به عنوان دفاع شخصی از این ورزش کاربگیرم اما مادرم باور داشت که این ورزش به پرده بکارتم آسیب می‌رساند به همین  دلیل مرا از رفتن به باشگاه منصرف کرد.»

در همین حال شماری از مربی‌های ورزش‌های رزمی، انجام حرکات استندرد در ورزش‌های رزمی را عاملی برای از بین رفتن یا آسیب رسیدن به پردۀ بکارت نمی‌دانند.

صهبا بارکزی مربی ورزشی، می‌گوید: «اگرتمرینات ورزشی به گونۀ استندارد به دختران در همه کلپ‎‌ها آموزش داده شود هیچ‌گاه سبب آسیب رسیدن به پرده بکارت نمی‌شود.»

وی می‌افزاید؛ حدود ده سال است که مربی ورزش‌‌های رزمی است، در این مدت هیچ واقعه‌ی که بر اثر انجام حرکات ورزشی پردۀ بکارت آسیب دیده باشد اتفاق نیفتاده است.

از سویی پزشکان نیز می‌گویند؛ فعالیت دختران در رشته‌های ورزش رزمی سبب از بین رفتن یا آسیب رسیدن به پردۀ بکارت نمی‌شود.

ملکه پیغام، متخصص زنان و زایمان، می‌گوید: «نه تنها ورزش‌های رزمی بل؛ دیگر ورزش‌ها نیزسبب از بین رفتن پرده بکارت دختران نمی‌شود.»

به باور این متخصص زنان و زایمان، آسیب رسیدن به پردۀ بکارت و یا از بین رفتن آن در کنار بعضی واقعات (افتادن از ارتفاع)؛ تنها با مقاربت جنسی از بین می‌رود.

گزارشگر: عارفه مهدوی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام من از ۴ سالگی ۱۱ سالگی ژیمناستیک کار کردم و از ۹ سالگی تا الان که ۱۷ سالمه تکواندو کار میکنم و از همون ۶ سالگی که شنا یاد گرفتم از دایو میپریدم و الان چند وقتیه که ذهنم درگیر این موضوع شده که امکان داره پرده بکارت اسیب دیده باشه؟واقعا برای مراجعه به دکتر نمیتونم به خانواده بگم و حتی اگه خودم تنها هم بخوام برم نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا