در چند سال پسین زنان در گوشه و کنار افغانستان سعی بر این دارند تا چالش‌ها و توانایی‌های خود را  به گونه‌های مختلف انعکاس دهند، نگینه عظیمی نیز می‌کوشد تا توانایی‌هایش را با خلق آثار متفاوت هنر نقاشی، نشان دهد. خبرگزاری بانوان افغانستان، برای معرفی و بحث پیرامون فعالیت‌های خانم عظیمی با او گفت‌‌وگویی را ترتیب داده است که در ادامه می‌خوانید.

پرسش: پیشینه‌ی فعالیت تان در دنیای هنر به چه زمانی بر می‌گردد؟

پاسخ: در سال ۱۳۹۵ه.ش پس از اینکه مکتب را به پایان رساندم وارد انستیتوت هنرهای زیبا و صنایع کابل شدم از آن زمان تاکنون این هنر را ادامه می‌دهم.

پرسش: شروع هر کاری با یک هدف همراه است، نگینه در دنیای هنر چه هدفی را دنبال می‌کند؟

پاسخ: در دنیای هنر یک هدف اساسی را دنبال می‌کنم، این‌که جنبه‌های مثبت و شاد زندگی را به تصویر بکشم. دوست دارم وقتی کسی آثارم را می‌بیند با دیدن آن حس شادی در او تبلور شود. از این‌رو مدام به جستجوی سوژه‌های هستم که بتواند حس شادی و خوشحالی را منتقل کند.

پرسش: چرا می‌خواهید عواملی که شادی می‌آفریند را به تصویر بکشید؟

پاسخ: چالش‌ها‌ و مشکلات به گونه‌های مختلف انعکاس داده شده است و کم‌تر کسانی هستند که جنبه‌های مثبت و شاد زندگی را با استفاده از هنر نقاشی بازتاب داده‌اند به همین دلیل می‌خواهم با استفاده از هنرم برای یک لحظه هم که شده برای هنر دوستان شادی بیافرینم.

پرسش: چند اثر دارید؟

پاسخ: بیش از ۵۰ اثر دارم.

پرسش: تاکنون نمایشگاه‌ای هم برگزار کردید؟

پاسخ: تاکنون دو نمایشگاه برگزار کردم که در هر کدام آن حدود بیست اثر به نمایش گذاشتم.

پرسش: استقبال از نمایشگاه‌های تان چگونه بود؟

پاسخ: از هر دو نمایشگاه به‌ویژه نمایشگاه دوم استقبال بازدیدکنندگان به حدی زیاد بود که انتظارش را نداشتم و در کنار استقبال، تشویق و حمایت‌ جوانان از آثارم برایم برای ادامه‌ی کار انرژی زیادی بخشید.

پرسش: در پایان در مورد برنامه‌های آینده تان بگویید؟

پاسخ: هنر بخش مهم و جدا نشدنی زندگی من است. دوست دارم همین‌گونه با انگیزه به راه‌ام ادامه دهم و در آینده نمایشگاه‌هایی در بیرون از کشور برگزار کنم. 

ترتیب کننده: ضیاگل عظیمی

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail