مجمع ملی نهاد‌های اشخاص دارای معلولیت، جشنی را به منظور حمایت از توانمندان برگزار کرد. در این محفل از آمنه شهریاری، نویسنده‌ی کتاب “فصل خزان زندگیم” تقدیر شد.

دراین محفل، شماری از شاعران، نویسنده‌گان و افراد دارای معلولیت حضور داشتند.

افراد دارای معلولیت، با استقبال از برگزاری چنین برنامه‌ها، از بی‌مهری حکومت گلایه دارند.

آمنه شهریاری، شاعر و نویسنده، با انتقاد از عدم توجه حکومت به وضعیت شاعران و نویسنده‌گان می‌گوید: «در کشور ما شاعران و نویسندگان هنوز جایگاهی ندارند و مسئولان هیچ برنامه‌‏ای برای تشویق و حمایت از ما نداشته است.»

وی می‌افزاید، کتاب‌ها و مجموعه‌های شعر زیادی زیر کار دارد که در آینده نزدیک، آماده به چاپ خواهد شد. او تاکید دارد که باید به افراد دارای معلولیت توجه بیشتری شود.

شهریاری می‌گوید پیش از فصل خزان زندگیم هشت اثر دیگر وی به دلیل نبود حمایت چاپ نشد.

وی می‌افزاید دو هفته از چاپ کتاب «فصل خزان زندگیم» می‌گذرد، اما آنگونه که توقع داشت کتاب‌اش فروخته نشده است.

خانم شهریاری دلیل فروش کم کتاب‌اش را علاقه‌ی کم مردم به مطالعه می‌داند و از مردم می‌خواهد که تلاش کنند تا با خواندن کتاب، مطالعه در جامعه به یک فرهنگ بدل کنند.

در همین حال شماری شاعران و نویسنده‌‏گان به این باوراند که چاپ اولین کتاب آمنه شهریاری، شروع موفقیت او را در دنیای نویسندگی نشان می‌دهد و بیانگر این است که زنان توانمند و نویسنده باعث و بانی تغییرات و تحولات نویسندگی در دنیا هستند.

عبدالسمیع فانی، شاعر و نویسنده می‏‌گوید که همکاری و حمایت نهاد‌های مختلفی چون اداره‌ی اطلاعات و فرهنگ و دولت‌مردان از شاعران به ویژه افراد دارای معلولیت که در این عرصه فعالیت دارند سبب می‌شود که مسیر پیشرفت برای آنان هموار شود.

این شاعر و نویسنده ضمن تاکید بر حمایت از نویسنده‌گان، از مردم می‌خواهد که با حمایت از نویسنده‌گان سبب رشد و ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه شوند.

گزارشگر: بهشته عزیز

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail