«فصل خزان زندگیم» راوی لحظات تلخ و شیرین زندگی آمنه شهریاری رضایی؛ بیان‌گر درد و رنج و اندوه معلولیت است که به زبان شعر بیان شده است. این کتاب امروز دو شنبه (۱۷ سنبله) در انجمن ادبی مهر رونمایی شد.

این کتاب از سوی آمنه شهریاری رضایی یکی از بانوان معلول هرات نگاشته شده است. شماری از معلولان، رونمایی و تشویق نویسنده‌ی این کتاب سبب می‌شود تا معلولان علاقه‌مندی و انگیزه‌ی بیشتری برای نوشتن پیدا کنند.

عبدالعلی بارکزی، مسئول بنیاد خیریه‌ی پیر هرات می‌گوید، آمنه شهریاری با چالش‌های زیادی توانست دانشگاه بخواند و سپس این کتاب را بنویسد و این چنین افراد نیاز به تشویق و ترغیب دارند.

آقای بارکزی از عدم حضور رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات در این برنامه به گونه‌ی شدید انتقاد می‌کند و می‌گوید این رفتار سبب به معنای بی‌توجهی این اداره به فعالیت‌های فرهنگی است.

مسوولان در انجمن ادبی مهر می‌گویند، شاعران و ادیبان نیاز به حمایت‌های بیشتر حکومت و بازرگانان دارند.

فرامرز شهزاد رسولی رییس انجمن ادبی مهر نیز می‌گوید: «خوشحالیم که امروز توانستیم در قالب این برنامه، توانایی‌های یک فرد دارای معلولیت را به نمایش بگذاریم.»

او نیز از کم‌توجهی اداره‌ی اطلاعات و فرهنگ انتقاد می‌کند.

او می‌افزاید، افراد دارای معلولیت، احساس و انگیزه‌ی بیشتری برای تولید متن‌ها و آثار ادبی دارند.

آمنه شهریاری، نویسنده‌ی این کتاب می‌گوید، این کتاب حاصل ۱۶ سال درد و رنج معلولیت خود را در قالب شعر نگاشته و امروز به چاپ رسیده است.

خانم شهریاری، ۹ اثر دارد اما این نخستین اثری است چاپ شده است.

شهریاری افزود، می‌خواهد با نگاشتن این کتاب، برای دیگر کسانی که در اثر حوادث دچار معلولیت شده اند، به دنبال رویاهای خود بروند و از زندگی ناامید نشوند.

این در حالیست که ادیبان و شاعران در هرات همواره از کم‌توجهی حکومت به این قشر از جامعه انتقاد کرده اند.

گزارشگر: سیمین صدف

دیدگاه‌های کاربران فیس‌بوک
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail